Matcher idag - Stockholms Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2017-08-20
Tid Match Resultat Anläggning
Allsvenskan, herrar
15:00 Djurgården - Halmstad Tele2 Arena
Superettan
15:00 IF Brommapojkarna - IFK Värnamo Grimsta IP 1
Div 1 Norra, herrar
16:00 Sollentuna FF - IK Brage Sollentunavallen 1
Div 2 Norra Svealand, herrar
17:00 IFK Lidingö FK - Eskilstuna City FK Lidingövallen 2
Div 1 Södra Svealand, damer
18:00 Hässelby SK FF - Telge United FF Hässelby Gårds BP 1
U19 Allsvenskan Norra
12:00 Täby FK - FC Djursholm Tibblevallen (Täby SC 1)
14:00 Djurgården - IF Brommapojkarna Kaknäs 2
U19 Div.1 Svealand
15:00 Tyresö FF - Syrianska FC Tyresövallen 1
U17 Allsvenskan Norra
13:30 FC Djursholm - Täby FK Djursholms IP 2
15:00 Älvsjö AIK FF - AIK FF Älvsjö IP 1
U17 Div.1 Svealand
12:00 Bele Barkarby FF - Dalkurd FF Strömvallen 1
14:00 Boo FF - FC Gute Boovallen 1
16:00 Enskede IK - Västerås IK Enskede IP 2
U16 Nationell Grupp 2
16:15 Vasalunds IF (U16) - Skiljebo SK (U16) Råsunda IP 1
Svenska Spel F19 Norra
13:00 AIK FF - Kvarnsvedens IK Skytteholms IP 2
15:00 Djurgårdens IF FF - Sundsvalls DFF Kristinebergs IP 1
Division 2 Östra Svealand
18:00 Mariebergs SK - Stuvsta IF Stadshagens IP 1
Herrar 4 Norra
15:00 Spånga IS FK - IFK Vaxholm Spånga IP 1
Herrar 4 Mellersta
15:00 Ekerö IK - Reymersholms IK Träkvistavallen 1
Herrar 5 Norra
17:30 IFK Viksjö - Åkersberga BK Viksjövallen 1
18:00 FC Plavi Team - Somalia United Fotbollsförening Skytteholms IP 2
18:00 Stockholms IF Midia - Ursvik IK Ärvinge BP 1
Herrar 5 Mellersta
18:00 Rinkeby United FC - FC Innerstan Stockholm Knutby BP 1
18:00 Wollmars FF - Enskededalen FC Östermalms IP 1
Herrar 5 Södra
17:00 Vårby Gårds IF - Preben BoIS Vårbyparkens BP 1
18:00 IFK Tumba FK - Irakiska Vårby IF Storvretens BP 1
19:00 Stuvsta IF - Rönninge/Salem Fotboll Stuvsta IP 1
20:00 Skarpnäck FF - Örby IS Skarpnäcks SF 3
20:00 Stureby SK - S Wanderers IKF Enskede IP 2
Herrar 6 B
18:00 Polonia Falcons FF - IF Lokomotiv Blackeberg Åkeshovs BP 1
Herrar 6 C
17:00 Torstens Lärjungar BK - Oranje FK Breviks IP 2
20:00 Tekniska Högskolan FC - Handelskamraternas IS Östermalms IP 1
Herrar 6 D
15:00 BK Gamla Karlbergare - Sickla IF Stadshagens IP 1
18:00 IK Sture/Tanto - Bondegatans Bajare FF Farsta IP 1
Herrar 6 E
13:00 Sorunda IF - Tunisiska FC Sunnerby IP 1
20:00 Skogås-Trångsunds FF - FC Tre Laxar Nytorps Mosse IP 1
Herrar 6 F
16:00 Pappas Pojkar FF - FC Iliria Stockholm Brantbrinks IP 1
18:00 Rapa Nui FK - Fullersta FK Vårbergs IP 1
Herrar 7 B
15:00 Turebergs IF - Västerorts FK Kärrdals BP 1
Herrar 7 D
18:00 Apollon Solna FK - Råsunda FC Skytteholms IP 3
18:00 Skå IK & Bygdegård - IFK Bergshamra Svanängens IP 1
18:00 Stocksunds IF - Idrottsgatans BK Stockhagens IP 1
18:15 Sundbyberg FC - Scandinavian Soccer IF United FC Örvallen 1
Herrar 7 E
15:00 Lidingö Gazoliners FC - FC Sampierdarenese Breviks IP 1
20:00 AK Stockholmsatleterna - IFK Lidingö BK Lidingövallen 2
Herrar 7 F
16:00 BK Träsket - IF Atletico Camelen Farsta IP 1
16:00 IF Söderkamraterna - BK Borsten Kärrtorps IP 1
20:00 SPIK - Westermalms IF FK Kärrtorps IP 1
Herrar 7 G
18:00 Viking Södermalm BK - Bagis Ultras BK Hammarbyhöjdens BP 1
Herrar 7 I
19:30 Årsta FF - Bollmora Inter IKF Årstagårdens BP 1
Herrar 7 J
16:00 Solberga BK - Rågsved United FF Solberga BP 1
Herrar 7 K
18:00 FC Södrasidan - Marockanska FC Sätra BP 1
Herrar Vet A
18:15 Åkersberga BK - Rotebro IS FF Margretelunds IP 2
19:00 Kallhälls FF - Sollentuna FK Bolindervallen 2
20:00 Alianza IF - Ayacucho IF Norrvikens IP 1
Herrar Vet B
16:30 Ursvik IK - Danderyds SK Ursviks IP 1
18:00 Apollon Solna FK - Kallhälls FF V Råsunda IP 1
20:00 Iberoamericana IF - Sollentuna FK V Spånga IP 4
Herrar Vet C
18:00 FK Bromma - Hagalunds IS Ängby Södra BP 1
18:00 Vällingby AIK - Ekerö IK Grimsta IP 2
20:00 Hässelby SK FF - Munsö IF Hässelby Gårds BP 1
20:00 Ängby IF - FC Björnligan Ängby IP 1
Herrar Vet D
16:00 Långholmen FC - Andino United FF Essinge IP 1
Herrar Vet E
14:00 Fittja IF - Rönninge Salem Fotboll Fittja BP 1
18:00 Solberga BK - Pappas Pojkar FF Solberga BP 1
20:00 Rapa-Nui FK - Los Copihues Vårbergs IP 1
20:00 Tullinge TP FK - Real Antartica IF Brantbrinks IP 2
Damer 3 A
12:00 P18 IK B - Essinge IK Visborgsvallen A plan
14:00 Vasalund IF - Bele Barkarby FF B Råsunda IP 1
16:00 Vallentuna BK Dam - Ängby IF Vallentuna IP 1
17:30 Ekerö IK - IFK Viksjö Träkvistavallen 1
Damer 3 B
18:00 Ingarö IF - Sätra SK B Ingarö IP 1
19:00 Järla IF FK - Enskede IK B Nacka IP 1
Damer 4 A
18:00 Reymersholms IK - IFK Lidingö FK U Tantolundens BP 1
Damer 5 A
18:00 Täby FK B - IK Frej Täby Tibblevallen (Täby SC 2)
19:00 Bollstanäs SK B - IFK Stocksund Bollstanäs IP 1
Damer 5 C
17:15 Lidingö SK - Stureby SK Breviks IP 1
20:00 Karlbergs BK 1 - AK Stockholmsatleterna Stadshagens IP 1
Damer 5 D
16:00 Värmdö IF - Boo FF C Värmdövallen 1
18:00 Saltsjöbadens IF - Gustavsbergs IF FK Saltsjöbadens IP 1
Damer 5 E
17:00 Ösmo GIF FK B - Älta IF C Ösmo IP 1
18:00 Kransen United FF - Årsta FF Aspuddens IP 1
18:00 Tullinge TP FK - Norsborgs FF Brantbrinks IP 2
Junior 19 Flickor
19:00 Tyresö FF - Hammarby IF FF Tyresövallen 1
Reserv Div 1-3 Södra
Newroz FC - IFK Aspudden-Tellus Uppskj. Sätra IP 1
18:00 Huddinge IF - Karlbergs BK Källbrinks IP 1
Reserv Div 5 Södra
20:00 Kransen United FF - IFK Tumba FK Aspuddens IP 1
Reserv Div 6-7 B
15:00 Skå IK & Bygdegård - Spånga IS FK Svanängens IP 1
20:00 Essinge IK - FK Bromma Essinge IP 1
Reserv Div 6-7 D
20:00 AC Azzurri - Solberga BK Stadshagens IP 2
P18/19- 1A
11:15 Enskede IK - Djurgårdens IF FF 1 Enskede IP 2
15:30 Hammarby IF FF 1 - Boo FF 1 Gubbängens IP 1
16:00 AIK FF 1 - IFK Österåker FK 1 Skytteholms IP 2
16:00 Vendelsö IK - Tensta United IS Vendelsömalmsskolan 1
P18/19- 2A
15:00 Vallentuna BK - Kista SC KFUM 1 Vallentuna IP 2
15:30 FC Djursholm 2 - Enebybergs IF 1 Djursholms IP 2
P18/19- 2B
16:00 Värtans IK 1 - IF Brommapojkarna 3 Hjorthagens IP 1
18:00 Ängby IF - Råsunda IS Ängby IP 1
18:30 Reymersholms IK 1 - Vasalunds IF 2 Mälarhöjdens IP 1
P18-kval till U19
18:00 Enskede IK - Tullinge Triangel Pojkar FK Enskede IP 2
P17- 1A
18:00 IF Brommapojkarna 1 - AIK FF 1 Blackeberg BP 1
P17- 1B
20:00 Karlbergs BK - Djurgårdens IF FF 1 Hjorthagens IP 1
P17- 2A
15:00 Sundbybergs IK 1 - Ekerö IK 1 Örvallen 1
18:00 Sollentuna FK 2 - IFK Lidingö FK 2 Edsbergs Sportfält 3
P17- 2B
13:30 Hammarby IF FF 2 - Örby IS Gubbängens IP 1
20:15 Älvsjö AIK FF 1 - Hammarby TFF 1 Älvsjö IP 1
P17- 3A
16:00 Bollstanäs SK 2 - IF Brommapojkarna 3 Bollstanäs IP 1
16:00 FK Bromma 1 - Reymersholms IK 3 Ängby Södra BP 1
P17- 3B
17:00 Boo FF 2 - Sörskogens IF 1 Boovallen 1
18:00 Djurgårdens IF FF 2 - Norrtulls SK 1 Hjorthagens IP 1
P16-kval till U17
14:00 Kista SC KFUM 1 - IFK Haninge 1 Ärvinge BP 1
14:30 Segeltorps IF 1 - Hammarby TFF 1 Segeltorps IP 1
16:30 IFK Österåker FK 1 - Vallentuna BK 1 Åkersberga IP 2
17:00 Tyresö FF 1 - Bele Barkarby FF 1 Tyresövallen 1
18:00 Skogås-Trångsunds FF Blå - FC Järfälla 1 Nytorps Mosse IP 1
18:00 Sollentuna FK 1 - Enskede IK Norrvikens IP 1
18:00 Spånga IS FK 1 - Ekerö IK 1 Spånga IP 4
P16- 1A
10:15 Hässelby SK FF 1 - Enebybergs IF 1 Nälsta BP 1
12:15 AIK FF 1 - IF Brommapojkarna 1 Skytteholms IP 3
16:00 IFK Stocksund - Djurgårdens IF FF 1 Danderyd Arena 1
P16- 1B
15:00 Konyaspor Kultur och IF 1 - Segeltorps IF 1 Alby BP 1
18:00 Rönninge Salem Fotboll 1 - Hanvikens SK Salemsvallen 1
P16- 2A
16:00 Täby FK U1 - Väsby IK FK 1 Tibblevallen (Täby SC 2)
19:30 Kista SC KFUM 2 - Täby United FC 1 Skarpäng 1
P16- 2B
12:00 Essinge IK 1 - Ängby IF 1 Essinge IP 1
14:15 Apollon Solna FK 1 - Reymersholms IK 3 Skytteholms IP 3
P16- 2C
12:00 Tyresö FF 1 - Saltsjöbadens IF 1 Tyresövallen 1
15:00 Ösmo GIF FK - Pappas Pojkar FF 1 Ösmo IP 1
16:00 Järla IF FK Vit - Tungelsta IF 1 Nacka IP 2
P16- 3B
16:30 IF Brommapojkarna 4 - IFK Aspudden-Tellus 1 Stora Mossens IP 1
P16- 3C
14:30 Sörskogens IF 2 - Ingarö IF Sörskogens BP 1
P15- 1A
10:45 Vasalunds IF A - Täby FK U1 Skytteholms IP 2
13:00 IF Brommapojkarna 1 - Kallhälls FF 1 Blackeberg BP 1
14:15 IFK Viksjö 1 - IFK Stocksund 1 Viksjövallen 2
15:00 Sollentuna FK 1 - Spånga IS FK 1 Edsbergs Sportfält 3
P15- 1B
14:30 Täby FK FA - Årsta FF 1 Tibblevallen (Täby SC 2)
18:45 Jarlabergs IF 1 - Sköndals IK FK 1 Myrsjö IP 1
P15- 1C
13:30 Huddinge IF 1 - Älvsjö AIK FF Vit 1 Källbrinks IP 3
P15- 2A
14:30 Ursvik IK 2 - Ekerö IK 1 Ursviks IP 1
15:00 IFK Österåker FK 1 - Sollentuna FK 2 Åkersberga IP 2
16:00 IF Brommapojkarna 3 - Hässelby SK FF 1 Åkeshovs BP 1
P15- 2B
12:00 Djurgårdens IF FF 2 - Hammarby IF FF 3 Hjorthagens IP 1
12:00 IF Brommapojkarna 2 - Enskede IK 5 Stora Mossens IP 1
P15- 2C
12:30 Norsborgs IF 2 - Rönninge Salem Fotboll 1 Brunna IP 2
13:30 IF Brommapojkarna 7 - Enskede IK 10 Stora Mossens IP 1
P15- 3A
12:30 IFK Vaxholm - IFK Österåker FK 3 Vaxö IP 1
13:30 Vallentuna BK 2 - Täby FK U2 Vallentuna IP 2
18:00 FC Djursholm 2 - Sollentuna FK 4 Djursholms IP 2
P15- 3B
11:30 Kungsängens IF 1 - FC Järfälla 3 Kungsängens IP 2
P15- 3C
10:30 Djurgårdens IF FF 3 - Järla IF FK Svart Hjorthagens IP 1
12:00 Bagarmossen Kärrtorp BK 3 - Gustavsbergs IF FK 1 Kärrtorps IP 1
13:30 Hanvikens SK 2 - Saltsjöbadens IF 1 Trollbäckens IP 2
P15- 3D
16:30 Reymersholms IK 1 - Wårby United FF 1 Tantolundens BP 1
P15- 4A
14:30 IF Brommapojkarna 5 - Täby United FC Blackeberg BP 1
14:30 Nockebyhovs IF 1 - Djurgårdens IF FF 5 Åkeshovs BP 1
18:15 Bällsta FF 1 - IK Frej Täby 2 Bällstabergs BP 1
P15- 4B
13:45 Sollentuna FK 5 - IFK Lidingö FK S Helenelunds IP 1
16:00 Hässelby SK FF 2 - Kungsängens IF 2 Spånga IP 4
P15- 4C
14:15 FOC Farsta 2 - Boo FF 3 Farsta IP 1
15:00 Reymersholms IK 2 - Tallkrogens IF Tantolundens BP 1
20:00 Järla IF FK Vit - Saltsjöbadens IF 2 Nacka IP 2
P15- 4D
11:15 Älvsjö AIK FF Blå 2 - IFK Tumba FK 1 Älvsjö IP 1
P14- 1A
11:00 Spånga IS FK 1 - Bromstens IK Svart Spånga IP 4
13:15 IK Frej Täby 1 - IFK Stocksund 1 Vikingavallen/Täby IP 1
P14- 1B
13:15 IFK Lidingö FK 1 - AIK FF 2 Lidingövallen 2
15:45 Boo FF 1 - Vasalunds IF Boovallen 1
19:00 Jarlabergs IF 1 - Huddinge IF 5 Boovallen 2
P14- 1C
11:30 IF Brommapojkarna 9 - IFK Haninge 1 Åkeshovs BP 1
17:30 Hammarby IF FF 2 - Tullinge Triangel Pojkar FK 1 Gubbängens IP 1
P14- 2A
11:45 IF Brommapojkarna 5 - FC Djursholm 2 Blackeberg BP 1
12:30 Kista SC KFUM 2 - Danderyds SK 2 Ärvinge BP 1
13:00 Täby FK U1 - IK Frej Täby 2 Tibblevallen (Täby SC 2)
14:30 IFK Stocksund 2 - AIK FF 4 Danderyd Arena 1
15:15 IFK Haninge 5 - Djurgårdens IF FF 4 Torvalla IP 3
P14- 2B
13:00 FC Järfälla 1 - Bro IK Järfällavallen 1
P14- 2C
09:00 Djurgårdens IF FF 2 - Sollentuna FK 8 Hjorthagens IP 1
09:30 Vasalunds IF U - Värmdö IF 1 Skytteholms IP 2
10:45 Boo FF 5 - Norrtulls SK 1 Boovallen 1
13:30 IF Brommapojkarna 4 - Sickla IF A Ängby IP 1
P14- 2D
10:30 Skogås-Trångsunds FF Blå - Älta IF 1 Nytorps Mosse IP 1
15:00 Tungelsta IF 1 - Enskede IK Gul Tungelsta Skola 1
P14- 3A
14:15 Enebybergs IF 2 - Sollentuna FK 11 Enebybergs IP 2
P14- 3B
09:15 Sollentuna FK 7 - IF Brommapojkarna 7 Edsbergs Sportfält 3
15:00 Bromstens IK Vit - Karlbergs BK Bromstens IP 2
15:30 Kallhälls FF - Hässelby SK FF 1 Bolindervallen 2
P14- 3C
12:15 Reymersholms IK 2 - Älvsjö AIK FF Vit 1 Tantolundens BP 1
17:00 Sollentuna FK 9 - Djurgårdens IF FF 3 Helenelunds IP 1
P14- 3D
14:00 IFK Haninge 2 - Saltsjöbadens IF 1 Torvalla IP 3
14:30 Ingarö IF - Djurö-Vindö IF Ingarö IP 2
14:45 Älta IF 2 - Boo FF 4 Älta IP 1
16:30 Enskede IK Blå - Huddinge IF 6 Enskede IP 3
P14- 3E
14:00 IFK Stockholm FK 2 - Hammarby IF FF 5 Vårbergs IP 1
16:30 Stureby SK blå - Enskede IK Svart Stureby Skola BP 1
P14- 4A
11:30 Åkersberga BK Grön - IFK Vaxholm 1 Margretelunds IP 2
14:00 Bele Barkarby FF 2 - FC Järfälla 3 Strömvallen 1
15:00 Sollentuna FK 6 - IFK Viksjö 3 Norrvikens IP 1
P14- 4B
10:45 Reymersholms IK 3 - Spånga IS FK 3 Essinge IP 1
13:00 Nockebyhovs IF 2 - Djurgårdens IF FF 6 Åkeshovs BP 1
P14- 4C
15:15 Enskede IK Orange - Vendelsö IK 3 Enskede IP 3
P14- 4D
12:30 IFK Aspudden-Tellus 4 - IFK Tumba FK Svart Aspuddens IP 1
13:30 Ösmo GIF FK - Älvsjö AIK FF Röd 2 Ösmo IP 1
14:00 Stuvsta IF 2 - Nackdala AIS 1 Stuvsta IP 1
14:00 Wårby United FF 1 - Huddinge IF 4 Vårbyparkens BP 1
P14- 5A
09:30 IF Söderkamraterna 1 - FK Bromma 1 Essinge IP 1
11:00 Ängby IF 1 - Ursvik IK Gul Ängby IP 1
12:30 IFK Österåker FK 3 - Täby FK 32 Åkersberga IP 2
13:00 IFK Stocksund 5 - IF Brommapojkarna 8 Danderyd Arena 1
17:00 Norrtulls SK 3 - Bollstanäs SK 4 Stadshagens IP 2
P14- 5B
09:30 Reymersholms IK 4 - Årsta FF 2 Tantolundens BP 1
12:15 Vendelsö IK 4 - Tyresö FF 3 Vendelsömalmsskolan 1
14:00 Enskede IK Grön - Högdalens AIS 1 Enskede IP 3
P13- 1A
09:45 Spånga IS FK 1 - IF Brommapojkarna 1 Spånga IP 4
12:30 IFK Lidingö FK 12 - Hammarby IF FF 3 Högsätra BP 1
P13- 1C
12:00 Nacka FC 1 - Tyresö FF Svart Nacka IP 2
12:30 IFK Haninge 1 - Vendelsö IK 1 Torvalla IP 3
P13- 2A
11:30 IFK Stocksund 2 - Väsby IK FK 1 Danderyd Arena 1
12:45 Enebybergs IF 1 - Viggbyholms IK FF Röd Enebybergs IP 2
13:15 Djurgårdens IF FF 9 - Täby United FC ES Svart Östermalms IP 1
18:00 Sollentuna FK 14 - FC Djursholm 2 Kärrdals BP 1
P13- 2B
12:00 Spånga IS FK 4 - Bele Barkarby FF 2 Bromstens IP 2
17:15 AIK FF 3 - Åkersberga FC 1 Huvudstafältet 1
P13- 2C
11:45 Sollentuna FK 8 - IF Brommapojkarna 16 Sollentunavallen 2
15:15 Sollentuna FK 19 - Vasalunds IF 1 Helenelunds IP 1
P13- 2D
10:15 Enskede IK Blå 2 - IFK Lidingö FK 2 blå Enskede IP 3
10:15 Reymersholms IK 1 - Boo FF 10 Långholmens BP 1
11:45 Djurgårdens IF FF 5 - AIK FF 4 Östermalms IP 1
P13- 2E
11:00 Vendelsö IK 2 - Enskede IK Svart 1 Vendelsömalmsskolan 1
12:00 Sköndals IK FK 1 - Älvsjö AIK FF Blå Sandåkra BP 1
17:00 IFK Haninge 3 - Hanvikens SK Röd Torvalla IP 3
P13- 2F
11:30 Rågsveds IF Gul - Tullinge Triangel Pojkar FK 1 Hagsätra IP 1
15:00 Stureby SK 1 - Hammarby IF FF 15 Stureby Skola BP 1
P13- 3A
16:30 Vallentuna BK 2 - Brottby SK Vallentuna IP 3
P13- 3B
18:15 Danderyds SK 3 - IFK Lidingö FK T vit Danderydsvallen 2
P13- 3C
10:25 Hässelby SK FF 3 - Sollentuna FK 2 Åkeshovs BP 1
14:00 Spånga IS FK 2 - IF Brommapojkarna 8 Spånga IP 4
16:00 Vasalunds IF S - Sundbybergs IK Röd Huvudstafältet 1
P13- 3D
14:30 Skå IK & Bygdegård 1 - AIK FF 7 Svanängens IP 2
P13- 3E
15:00 IFK Lidingö FK N vit - Sollentuna FK 5 Högsätra BP 1
17:45 Hammarby IF FF 12 - Djurgårdens IF FF 7 Eriksdals BP 1
P13- 3F
09:00 Djurgårdens IF FF 4 - Boo FF 3 Långholmens BP 1
12:30 Gröndals IK 1 - Värmdö IF 3 Gröndals BP 1
P13- 3G
11:45 Saltsjö-Boo IF Vit - Boo FF 2 Boovallen 2
12:00 Järla IF FK Svart - Gustavsbergs IF FK vit Nacka IP 1
P13- 3H
09:45 Vendelsö IK 3 - Tyresö FF Grön Vendelsömalmsskolan 1
P13- 3I
Rönninge Salem Fotboll 1 - IFK Tumba FK 1 Uppskj. Berga IP 1
16:00 Enskede IK Svart 2 - Hägersten SK 3 Aspuddens IP 1
P13- 3J
13:30 Konyaspor Kultur och IF 1 - Enskede IK Vit 1 Alby BP 1
P13- 4A
14:00 IFK Vaxholm 1 - Sollentuna FK 16 Vaxö IP 1
P13- 4B
10:00 IFK Viksjö 2 - IFK Lidingö FK S blå Viksjövallen 2
11:00 Väsby IK FK 2 - Djurgårdens IF FF 13 Vilundavallen 2
16:15 Rotebro IS FF 2 - IFK Viksjö 2 Skinnaråsens IP 2
P13- 4C
10:00 Bele Barkarby FF 5 - Bromstens IK Vit Veddestavallen 2
13:00 Ursvik IK 1 - FK Bromma 1 Ursviks IP 1
14:45 Råsunda IS 2 - IFK Viksjö 5 Huvudstafältet 1
P13- 4D
09:30 Sollentuna FK 6 - Råsunda IS 3 Helenelunds IP 1
10:30 Värtans IK 1 - Sundbybergs IK Gul Östermalms IP 1
16:30 Hammarby IF FF 6 - Boo FF 6 Eriksdals BP 1
P13- 4F
12:00 Skogås-Trångsunds FF Röd - Boo FF 11 Nytorps Mosse IP 1
16:00 Nynäshamns IF FK 1 - Sköndals IK FK 2 Kvarnängens IP 2
P13- 4G
Rönninge Salem Fotboll 2 - Stuvsta IF 3 Uppskj. Berga IP 1
10:30 Boo FF 7 - Enskede IK Röd 3 Boovallen 2
11:15 Segeltorps IF 2 - Huddinge IF 4 Segeltorps IP 1
12:15 Konyaspor Kultur och IF 2 - Akropolis IF 1 Syd Alby BP 1
12:30 IFK Stockholm FK 1 - IFK Aspudden-Tellus 2 Vårbergs IP 1
19:00 Vårby Gårds IF Gul - Stureby SK 2 Vårbyparkens BP 1
P13- 5A
17:45 Vallentuna BK 3 - Åkersberga BK Vit Vallentuna IP 3
P13- 5B
09:15 Hässelby SK FF 2 - Ängby IF 1 Åkeshovs BP 1
11:30 Kista SC KFUM 3 - Norrtulls SK 2 Kvarnbacka BP 1
13:30 Råsunda IS 4 - Sollentuna FK 18 Huvudstafältet 1
P13- 5C
11:30 Bagarmossen Kärrtorp BK 5 - Saltsjöbadens IF 3 Kärrtorps IP 2
13:30 Stureby SK 3 - Årsta FF 2 Stureby Skola BP 1
P13- 5D
10:00 Segeltorps IF 3 - Pappas Pojkar FF 1 Segeltorps IP 1
15:30 Wårby United FF 1 - Tullinge Triangel Pojkar FK 4 Vårbyparkens BP 1
P12:9- 1 ES
09:00 IFK Lidingö FK 7 vit - Spånga IS FK 1 Högsätra BP 1
11:30 Bele Barkarby FF 1 - FC Järfälla 1 Veddestavallen 2
12:15 AIK FF 1 - Täby FK FA Huvudstafältet 1
P12:9- 2 ES
10:00 IF Brommapojkarna 1 - AIK FF 2 Olovslunds BP 1
11:00 Vasalunds IF A - IFK Stocksund 3 Huvudstafältet 1
14:00 Hammarby IF FF 2 - IF Brommapojkarna 23 Eriksdals BP 1
P12:9- 3 ES
10:45 Nacka FC 1 - Huddinge IF 2 Nacka IP 2
15:45 Boo FF 1 - Segeltorps IF 2 Myrsjö IP 1
P12:9- 6 S
10:00 IF Brommapojkarna 11 - Ängby IF 4 Ängby IP 1
15:00 IFK Österåker FK 1 - Djurgårdens IF FF 2 Wasavallen 1
P12:9-14 M
11:30 Värtans IK Röd - Sollentuna FK 15 Eriksdals BP 1
P12:9-15 M
17:00 Reymersholms IK 4 - Boo FF 12 Långholmens BP 1
P12:9-21 L
10:15 Kista SC KFUM 3 - Karlbergs BK Vit 2 Kvarnbacka BP 1
12:15 IF Brommapojkarna 13 - Bollstanäs SK 5 Ängby IP 1
P12:9-23 L
11:15 IF Brommapojkarna 18 - Sollentuna FK 7 Olovslunds BP 1
P12:9-27 L
10:00 Värmdö IF Orange 1 - Älvsjö AIK FF Blå 9 Värmdövallen 2
11:45 Reymersholms IK 2 - Hammarby IF FF 11 Långholmens BP 1
P12:7- 3 M
10:00 IFK Lidingö FK 1 vit - IFK Lidingö FK 4 Breviks IP 22
10:00 Sollentuna FK 2 - IFK Österåker FK 3 Sollentunavallen 21
10:30 Hässelby SK FF 3 - Spånga IS FK 2 Smedshagens BP 1
P12:7- 4 M
16:00 Vasalunds Stockholm IF K2 - Spånga IS FK 5 Kvarnbacka BP 11
P12:7- 5 M
10:00 IFK Österåker FK 2 - IFK Lidingö FK 8 vit Åkersberga IP 21
10:00 Karlbergs BK Gul - Ekerö IK 1:Blå Kristinebergs IP 2
P12:7- 6 M
09:00 IFK Lidingö FK 12 vit - Enskede IK Grön Lidingövallen 21
16:00 Enskede IK Grå 1 - IFK Lidingö FK 15 blå Enskede IP 4
P12:7- 7 M
10:00 IFK Lidingö FK 23 blå - Reymersholms IK 2 Lidingövallen 21
P12:7-10 L
15:30 Ängby IF 1 - Ursvik IK Gul 2 Ängby IP 11
P11- 1 ES
10:00 Vasalunds IF A - Djurgårdens IF FF 8 Råsunda IP 12
P11- 5 S
11:00 Sollentuna FK 27 - IFK Lidingö FK 15 vit Norrvikens IP 11
P11-14 M
11:00 Rotebro IS FF 1 - Täby FK 22 Skinnaråsens IP 21
P11-15 M
11:00 Karlbergs BK Vit 3 - IFK Lidingö FK 14 blå Kristinebergs IP 2
P11-19 M
11:00 AIK FF 8 - Sollentuna FK 2 Råsunda IP 12
P11-26 M
14:00 Älvsjö AIK FF Lila - Älta IF svart Älvsjö IP 5
P11-29 M
10:00 Huddinge IF 1 - Vårby Gårds IF Källbrinks IP 2
P11-32 L
12:30 Bollstanäs SK 23 - Rotebro IS FF 2 Skinnaråsens IP 21
P11-35 L
10:00 Sundbybergs IK Gul - IFK Lidingö FK 11 vit Örvallen 11
12:00 Vasalunds IF S röd 2 - Djurgårdens IF FF 13 Råsunda IP 12
P10- 2 ES
13:00 AIK FF 2 - IFK Haninge 1 Råsunda IP 12
P10- 4 S
12:00 FC Järfälla Svart - Bele Barkarby FF 5 Järfällavallen 22
17:00 IF Brommapojkarna 8 - Hässelby SK FF 8 Grimsta IP 22
P10- 5 S
11:00 AIK FF 4 - IF Brommapojkarna 15 Råsunda IP 11
13:00 IF Brommapojkarna 19 - AIK FF 7 Ängby IP 2
P10- 6 S
10:00 IF Brommapojkarna 25 - IF Brommapojkarna 4 Stora Mossens IP 11
P10- 7 S
10:00 Sickla IF Blå 3 - Saltsjöbadens IF 7 Sicklavallen 1
P10- 8 S
13:00 AIK FF 6 - Hammarby IF FF 15 Råsunda IP 11
P10- 9 S
12:00 Huddinge IF 7 - Hammarby IF FF 17 Källbrinks IP 2
P10-42 L
14:00 Pappas Pojkar FF 2 - Rönninge Salem Fotboll 5 Trädgårdsstadsskolans BP 1
P 9-30
12:00 Vendelsö IK 14 - Dalarö SK Haningevallen 115
17:05 Nynäshamns IF FK 1 - Västerhaninge IF Blå Kvarnängens IP 216
P 9-34
09:30 Boo FF 8 - Hägersten SK Gul Boovallen 215
P 9-35
10:00 Örby IS Röd - Hammarby IF FF 22 Bäckahagens BP 16
P 9-39
12:00 Grödinge SK Vit - Nackdala AIS 1 Broängsplan 115
P 9-42
10:00 Hägersten SK Vit - IFK Stockholm FK 2 Hägerstensåsens BP 25
P 8-30
09:30 Boo FF 2 - Järla IF FK Blå Boovallen 225
13:00 Årsta FF 4 - Älta IF röd Årstagårdens BP 115
F16/19- 1
17:00 Stuvsta IF 1 - Enskede IK 1 Stuvsta IP 1
18:15 Älvsjö AIK FF 1 - FC Djursholm 1 Älvsjö IP 1
F16/19- 2A
16:00 AIK FF 2 - Enebybergs IF 1 Skytteholms IP 3
16:00 Ängby IF - Åkersberga BK Blackeberg BP 1
18:45 Viggbyholms IK FF Röd - Sollentuna FK 2 Helenelunds IP 1
F16/19- 2B
14:00 Bagarmossen Kärrtorp BK 1 - Rönninge Salem Fotboll 1 Kärrtorps IP 1
18:00 Vendelsö IK 1 - Bromstens IK Vendelsömalmsskolan 1
F16/19- 3A
13:00 Karlbergs BK - IF Brommapojkarna 2 Stadshagens IP 1
F15- 1
10:00 IF Brommapojkarna 3 - Sollentuna FK 1 Grimsta IP 2
13:00 Värmdö IF - Djurgårdens IF FF 1 Värmdövallen 1
F15- 2A
13:00 Sollentuna FK 2 - Boo FF 4 Sollentunavallen 2
16:00 IFK Viksjö 1 - Spånga IS FK 1 Viksjövallen 2
16:30 Ängby IF 2 - IK Frej Täby 1 Ängby IP 1
17:00 Kallhälls FF - Åkersberga BK Bolindervallen 2
F15- 2B
12:00 Boo FF 3 - Enskede IK 2 Boovallen 1
13:00 Saltsjöbadens IF 1 - Ingarö IF Saltsjöbadens IP 1
14:00 IFK Aspudden-Tellus 1 - Tyresö FF 1 Aspuddens IP 1
14:45 Hanvikens SK - Skogås-Trångsunds FF Blå Trollbäckens IP 2
F15- 3B
14:00 Arameisk-Syrianska IF 1 - IFK Tumba FK 1 WO (3 - 0) Brunna IP 2
14:30 Högdalens AIS 1 - Ösmo GIF FK Gul Hagsätra IP 1
14:30 Skogås-Trångsunds FF Röd - Boo FF 5 Nytorps Mosse IP 1
16:30 Rönninge Salem Fotboll 1 - Tallkrogens IF Salemsvallen 1
F14- 1A
10:15 Hammarby IF FF 2 - Täby FK X Gubbängens IP 1
18:00 Enebybergs IF 1 - Sollentuna FK 1 Enebybergs IP 2
F14- 1B
12:00 IFK Lidingö FK - Stuvsta IF 2 Lidingövallen 1
F14- 2A
12:00 Sollentuna FK 2 - FC Djursholm 1 Edsbergs Sportfält 3
12:00 Vallentuna BK DF 1 - Danderyds SK 1 Vallentuna IP 2
13:45 IFK Österåker FK 1 - IK Frej Täby 1 Åkersberga IP 2
F14- 2B
12:15 Sollentuna FK 4 - IFK Solna 2 Helenelunds IP 1
12:15 Spånga IS FK 1 - Bele Barkarby FF 1 Spånga IP 4
12:15 Sundbybergs IK - Ekerö IK 1 Örvallen 1
F14- 2C
13:15 Sickla IF Röd - Älvsjö AIK FF 4 Nacka IP 2
13:30 Reymersholms IK 2 - IF Brommapojkarna 4 Tantolundens BP 1
F14- 2D
17:00 Mälarhöjdens IK Fotboll 1 - Rönninge Salem Fotboll 1 Mälarhöjdens IP 1
F14- 3B
12:30 Kallhälls FF 2 - Hässelby SK FF 1 Bolindervallen 2
F14- 3C
10:30 Bagarmossen Kärrtorp BK 1 - Saltsjöbadens IF 1 Kärrtorps IP 1
18:30 Karlbergs BK - Sickla IF Blå Stadshagens IP 2
F14- 3D
12:15 Huddinge IF 1 - Tyresö FF 3 Källbrinks IP 3
13:15 Sörskogens IF 1 - Vendelsö IK 1 Sörskogens BP 1
F13- 1B
11:00 Huddinge IF 1 - Viggbyholms IK FF Röd Källbrinks IP 3
12:45 Hammarby IF FF 1 - Djurgårdens IF FF 1 Eriksdals BP 1
16:00 Tyresö FF Röd - Saltsjö-Boo IF Svart Tyresövallen 2
F13- 2A
13:30 Sollentuna FK 4 - Vallentuna BK DF 2 Norrvikens IP 1
16:00 Danderyds SK 2 - Åkersberga BK Svart Danderydsvallen 2
F13- 2B
10:00 Täby FK 31 - Bele Barkarby FF 2 Kryssarvallen 1
13:45 Rotebro IS FF 1 - Hässelby SK FF 2 Skinnaråsens IP 2
14:30 Bollstanäs SK - Sollentuna FK 3 Bollstanäs IP 1
F13- 2C
09:45 AIK FF 2 - Enskede IK 2 Huvudstafältet 1
13:00 Mälarhöjdens IK Fotboll 1 - Essinge IK 1 Mälarhöjdens IP 1
17:00 Sundbybergs IK Grön - Vasalunds IF 1 Örvallen 1
F13- 2D
09:00 Värmdö IF - Älvsjö AIK FF 2 Värmdövallen 1
13:30 Älta IF 2 - Stureby SK 1 Älta IP 1
F13- 2E
12:45 Stuvsta IF 1 - Segeltorps IF 2 Stuvsta IP 1
13:15 Skogås-Trångsunds FF Blå - Västerhaninge IF Svart Nytorps Mosse IP 1
F13- 3A
13:00 Bollstanäs SK 2 - Åkersberga BK Grön Bollstanäs IP 1
14:30 Kista SC KFUM 1 - IK Frej Täby Gul Kvarnbacka BP 1
15:00 Rotebro IS FF 2 - Sollentuna FK 1 Skinnaråsens IP 2
F13- 3B
13:15 Skå IK & Bygdegård 1 - Spånga IS FK 3 Svanängens IP 2
14:30 FK Bromma 1 - IFK Vaxholm 2 Ängby Södra BP 1
F13- 3C
13:00 Reymersholms IK 2 - Djurgårdens IF FF 2 Långholmens BP 1
15:30 Norrtulls SK - Solberga BK Stadshagens IP 2
F13- 3D
13:00 Rågsveds IF 1 - Boo FF 2 Hagsätra IP 1
F12:9- 1 S
10:00 IFK Lidingö FK 4 - Boo FF 1 Högsätra BP 1
11:15 IFK ��steråker FK 1 - AIK FF 1 Åkersberga IP 2
12:00 Stureby SK blå - Vallentuna BK DF 1 Stureby Skola BP 1
15:00 IF Brommapojkarna 1 - IFK Stocksund 1 Olovslunds BP 1
F12:9- 4 M
12:15 Älta IF svart - Ingarö IF Gul Älta IP 1
12:45 Bagarmossen Kärrtorp BK 1 - Djurgårdens IF FF 1 Kärrtorps IP 2
15:15 Hammarby IF FF 1 - Järla IF FK Svart Eriksdals BP 1
F12:9- 7 L
Rönninge Salem Fotboll 2 - Skogås-Trångsunds FF Blå Uppskj. Berga IP 1
F12:7- 1 M
13:00 Danderyds SK 1 - Spånga IS FK 2 Danderydsvallen 3
19:15 AIK FF 1 - Viggbyholms IK FF Vit Råsunda IP 11
F12:7- 2 M
10:00 IFK Lidingö FK 1 - Älvsjö AIK FF Vit 1 Breviks IP 21
10:00 Norrtulls SK 2 - Ängby IF 1 Johannes BP 1
F12:7- 4 M
12:00 Tullinge Triangel Pojkar FK Grön - Stuvsta IF 1 Brantbrinks IP 22
F11- 1 S
11:00 IF Brommapojkarna 1 - Täby FK X Skarpäng 11
18:00 Sollentuna FK 11 - IK Frej Täby Gul Helenelunds IP 2
F11- 2 S
15:00 Saltsjöbadens IF 1 - Hanvikens SK Röd Saltsjöbadens IP 2
F11-12 L
13:00 Årsta FF 2 - Essinge IK 1 Årstagårdens BP 12
17:00 Sollentuna FK 9 - Reymersholms IK 3 Helenelunds IP 2
F10- 2 S
11:00 Huddinge IF 3 - FC Djursholm 2 Källbrinks IP 2
F10- 6 M
14:00 Saltsjöbadens IF 2 - IFK Lidingö FK 9 vit Saltsjöbadens IP 2
F 9- 7
10:00 IFK Bergshamra Blå - AIK FF 2 Bergshamra IP 26
F 9- 8
09:30 Boo FF 3 - IFK Lidingö FK 7 blå Boovallen 216
13:00 Årsta FF 2 - Boo FF 5 Årstagårdens BP 116
17:00 Djurgårdens IF FF 1 - Reymersholms IK 1 Hjorthagens IP 3