Victoria Cup 2019/20

Denna sida lämnar endast information om Victoria Cup 2019/20 och gäller ej som kallelse till match.

Tävlingsbestämmelserna hittar du här.

1:a omgången (spelas senast 20 oktober 2019)

Straffar/Resultat

150985001 IFK Aspudden-Tellus (4) - Nacka Allstars DFF (3)
1 - 2
150985002 Spånga IS FK (3) - Stuvsta IF (2)
3 - 4
150985003 Tullinge Triangel Pojkar FK (4) - Boo FF (2)
1 - 5
150985004 Årsta FF (5) – Sundbybergs IK (4)
2 - 6
150985005 Ingarö IF (5) - Newroz FC (5)
4 - 5 eft. str
150985006 Hanvikens SK (4) - Kungsängens IF (4)
6 - 5 eft. str
150985007 AK Stockholmsatleterna (5) - Skogås-Trångsunds FF (4)
0 - 6
150985008 Reymersholms IK (4) - IFK Stocksund (4)
1 - 2
150985009 Stureby SK (4) - IFK Lidingö FK (3)
1 - 7
150985010 Viggbyholms IK FF (4) - IFK Haninge (3)
1 - 5
150985011 Vasastans BK (3) - Ösmo GIF FK (3)
2 - 3
150985012 Åkersberga BK (3) - Bagarmossen Kärrtorp BK (3)
2 - 0
150985013 Västerhaninge IF (5) - Värmdö IF (3)
2 - 7
150985014 Lindhagen FF (3) - Järla IF FK (3)
3 - 0
150985015 IFK Vaxholm (5) - Rågsveds IF (3)
1 - 4
150985016 Rotebro IS FF (5) - Karlbergs BK (3) 3 - 10
150985017 Rönninge/Salem Fotboll (5) - Huddinge IF (3)
4 - 2
150985018 Enebybergs IF (4) - Mälarhöjdens IK Fotboll (3)
1 - 2

2:a omgången (spelas senast 8 mars 2020)

Straffar/Resultat

150985019 IFK Lidingö FK (2) - Bollstanäs SK (EE)
W.O
150985020 Boo FF (1) - Enskede IK (1)
7 - 5 eft. str.
150985021 Nacka Allstars DFF (3) - Stuvsta IF (1)
1 - 2
150985022 Skogås-Trångsunds FF (4) - Älta IF (1)
3 - 7
150985023 Hanvikens SK (3) - Segeltorps IF (2)
1 - 2
150985024 Karlbergs BK (3) - Täby FK (1) 2 - 3
150985025 Sundbybergs IK (3) - IFK Haninge (2)
1 - 7
150985026 IFK Stocksund (3) - Rågsveds IF (3)
1 - 2
150985027 Åkersberga BK (3) - Värmdö IF (3) O.W.
150985028 Newroz FC (5) - Tyresö FF (1)
4 - 16
150985029 Bele Barkarby FF (2) - Sollentuna FK (1)
1 - 3
150985030 Lindhagen FF (2) - Älvsjö AIK FF (EE)
3 - 0
150985031 Rönninge/Salem Fotboll (4) - FC Djursholm (2)
2 - 3
150985032 Ösmo GIF FK (3) - Mälarhöjdens IK Fotboll (2)
3 - 12

Åttondelsfinaler (spelas senast 29 mars 2020)

Straffar/Resultat

150985033 Rågsveds IF (3) - FC Djursholm (2)
spelas den 29 mars kl. 16.00 på Hagsätra IP 1
1
150985034 Segeltorps IF (2) - IF Brommapojkarna (EE)
spelas den 1/4 kl. 20.00 Segeltorps IP
2
150985035 Lindhagen FF (2) - Täby FK (1)
spelas den 26/4 kl. 18.00 Essinge IP
1
150985036 Älta IF (1) - Stuvsta IF (1)
spelas den 3/4 kl. 19.30 på Älta IP 1
-
150985037

Sollentuna FK (1) - Tyresö FF (1)

2 - 6
150985038 IFK Haninge (2) - IFK Lidingö FK (2)
0 - 1
150985039 Värmdö IF (3) - Boo FF (1)
spelas den 4/4 kl. 14.00 Värmdövallen 1
2
150985040 Mälarhöjdens IK Fotboll (2) - Djurgårdens IF FF (A) 3

Kvartsfinaler (spelas senast 3 maj 2020)

Straffar/Resultat

150985041 Vinnare i match 150985033 - Vinnare i match 150985034 
150985042 Vinnare i match 150985035 - Vinnare i match 150985036 
150985043 IFK Lidingö FK (2) - Tyresö FF (1)
spelas den 25/4 kl. 13.30 Lidingövallen 2
1
150985044 Vinnare i match 150985039 - Vinnare i match 150985040 

Semifinaler (spelas senast 7 juni 2020)

Straffar/Resultat

150985045 Vinnare i match 150985041 - Vinnare i match 150985042 
150985046 Vinnare i match 150985043 - Vinnare i match 150985044 

Final (spelas senast 30 augusti 2020)

Straffar/Resultat

150985047 Vinnare i match 150985045 - Vinnare i match 150985046