Victoria Cup 2018/19

Denna sida lämnar endast information om Victoria Cup 2018/19 och gäller ej som kallelse till match.

Tävlingsbestämmelserna hittar du här.

1:a omgången (spelas senast 20 oktober 2018)

Straffar/resultat

150985001

Gustavsbergs IF FK (5) - IFK Haninge (4)

2-6

150985002

Värmdö IF (4) - Rotebro IS FF (4)

W.O

150985003

Skogås-Trångsunds FF (5) - Hanvikens SK (4)

2 - 6

150985004

Åkersberga BK (3) - Ängby IF (3)

W.O

150985005

Årsta FF (5) - Tullinge TP FK (4)

1 - 3

150985006

Enebybergs IF (4) - Vallentuna BK DF (3)

4 - 7

150985007

Kungsängens IF (4) - Karlbergs BK (4)

0 - 2

150985008

IFK Stocksund (4) - IFK Aspudden-Tellus (4)

0 - 1

150985009

Vendelsö IK (4) - Lindhagen FF (3)

1 - 8

150985010

Bagarmossen Kärrtorp BK (3) - Mälarhöjden IK Fotboll (3)

6 - 7 eft. str.

150985011

Sundbybergs IK (5) - Vasastan BK (4)

3 - 1

150985012

Ösmo GIF FK (4) - Ekerö IK (3)

3 - 4

150985013

Reymersholms IK (4) - Rågsveds IF (3)

4 - 3

150985014

Segeltorps IF (3) - Viggbyholms IK FF (3)

5 - 4

2:a omgången (spelas senast den 3 mars 2019) Straffar/resultat

150985015

Reymersholms IK (4) - FC Djursholm (1)

3

150985016

Åkersberga BK (3) - Bele Barkarby FF (1)

2

150985017

Vallentuna BK DF (3) - IF Brommapojkarna (EE)

3

150985018

Hanvikens SK (4) - Hässelby SK FF (1)
spelas den 17/2 kl. 13.15 på Tyresövallen 1

3

150985019

Tullinge TP FK (4) - Mälarhöjden IK Fotboll (3)
spelas den 10/3 kl. 16.15 på Brantbrinks IP 2

1

150985020

Karlbergs BK (3) - Älta IF (2)
spelas den 23/2 kl. 16.00 på Stadshagens IP 1

1

150985021

Värmdö IF (3) - Boo FF (2)

1

150985022

Spånga IS FK (3) - IFK Lidingö FK (3)
spelas den 10/3 kl. 17.00 på Djursholms IP 2

-

150985023

Lindhagen FF (3) - IFK Haninge (3)


150985024

Segeltorps IF (2) - Stuvsta IF (2)
spelas den 2/3 kl. 15.00 på Segeltorps IP 1

-

150985025

Täby FK (1) - Tyresö FF (1)
spelas den 10/3 kl. 13.00 på Vikingavallen/Täby IP 1

-

150985026

Sundbybergs IK (4) - Bollstanäs SK (1)
spelas den 17/3 kl. 13.00 på Sundbybergs IP 2

3

150985027

Ekerö IK (2) - Sätra SK (1)

1

150985028

IFK Aspudden-Tellus (4) - Älvsjö AIK FF (1)

3 - 8

150985029

Sollentuna FK (1) - Enskede IK (1)
spelas den 2/3 kl. 15.30 på Norrvikens IP 2 (hall)

-
Åttondelsfinal (spelas senast den 24 mars 2019) Straffar/resultat

150985030

Vinnare i match 150985018 - Vinnare i match 150985021

150985031

Vinnare i match 150985022 - Älvsjö AIK FF (1)

150985032

Vinnare i match 150985023 - Djurgårdens IF FF (A)

150985033

Vinnare i match 150985027 - Vinnare i match 150985024

150985034

Vinnare i match 150985015 - Vinnare i match 150985025

150985035

Vinnare i match 150985016 - Vinnare i match 150985026

150985036

Vinnare i match 150985017 - Vinnare i match 150985020

150985037

Vinnare i match 150985019 - Vinnare i match 150985029

Kvartsfinal (spelas senast den 5 maj 2019 ) Straffar/resultat

150985038

Vinnare i match 150985030 - Vinnare i match 150985031

150985039

Vinnare i match 150985032 - Vinnare i match 150985033

150985040

Vinnare i match 150985034 - Vinnare i match 150985035

150985041

Vinnare i match 150985036 - Vinnare i match 150985037

Semifinal (spelas senast den 9 juni 2019)

150985042

Vinnare i match 150985038 - Vinnare i match 150985039

150985043

Vinnare i match 150985040 - Vinnare i match 150985041

Final (spelas senast den 25 augusti 2019)

150985044

Vinnare i match 150985042 - Vinnare i match 150985043