Victoria Cup 2018/19

Denna sida lämnar endast information om Victoria Cup 2018/19 och gäller ej som kallelse till match.

Tävlingsbestämmelserna hittar du här.

1:a omgången (spelas senast 20 oktober 2018)

Straffar/resultat

150985001

Gustavsbergs IF FK (5) - IFK Haninge (4)

2 - 6

150985002

Värmdö IF (4) - Rotebro IS FF (4)

W.O

150985003

Skogås-Trångsunds FF (5) - Hanvikens SK (4)

2 - 6

150985004

Åkersberga BK (3) - Ängby IF (3)

W.O

150985005

Årsta FF (5) - Tullinge TP FK (4)

1 - 3

150985006

Enebybergs IF (4) - Vallentuna BK DF (3)

4 - 7

150985007

Kungsängens IF (4) - Karlbergs BK (4)

0 - 2

150985008

IFK Stocksund (4) - IFK Aspudden-Tellus (4)

0 - 1

150985009

Vendelsö IK (4) - Lindhagen FF (3)

1 - 8

150985010

Bagarmossen Kärrtorp BK (3) - Mälarhöjden IK Fotboll (3)

6 - 7 eft. str.

150985011

Sundbybergs IK (5) - Vasastan BK (4)

3 - 1

150985012

Ösmo GIF FK (4) - Ekerö IK (3)

3 - 4

150985013

Reymersholms IK (4) - Rågsveds IF (3)

4 - 3

150985014

Segeltorps IF (3) - Viggbyholms IK FF (3)

5 - 4

2:a omgången (spelas senast den 3 mars 2019) Straffar/resultat

150985015

Reymersholms IK (4) - FC Djursholm (1)

2 - 13

150985016

Åkersberga BK (3) - Bele Barkarby FF (1)

2 - 7

150985017

Vallentuna BK DF (3) - IF Brommapojkarna (EE)

2-5

150985018

Hanvikens SK (4) - Hässelby SK FF (1)

4 - 11

150985019

Tullinge TP FK (4) - Mälarhöjden IK Fotboll (3)

0 - 7

150985020

Karlbergs BK (3) - Älta IF (2)

3 - 8

150985021

Värmdö IF (3) - Boo FF (2)

3 - 6

150985022

Spånga IS FK (3) - IFK Lidingö FK (3)

0 - 3

150985023

Lindhagen FF (3) - IFK Haninge (3)

5 - 7

150985024

Segeltorps IF (2) - Stuvsta IF (2)

0 - 1

150985025

Täby FK (1) - Tyresö FF (1)

1 - 4

150985026

Sundbybergs IK (4) - Bollstanäs SK (1)

2 - 3

150985027

Ekerö IK (2) - Sätra SK (1)

1 - 5

150985028

IFK Aspudden-Tellus (4) - Älvsjö AIK FF (1)

3 - 8

150985029

Sollentuna FK (1) - Enskede IK (1)

2 - 3
Åttondelsfinal (spelas senast den 24 mars 2019) Straffar/resultat

150985030

Boo FF (2) - Hässelby SK FF (1)

3 - 1

150985031

IFK Lidingö FK (3) - Älvsjö AIK FF (1)

1-5

150985032

IFK Haninge (3) - Djurgårdens IF FF (A)

3 - 6

150985033

Stuvsta IF (2) - Sätra SK (1)

2 - 1

150985034

FC Djursholm (1) - Tyresö FF (1)

1 - 4

150985035

Bele Barkarby FF (1) - Bollstanäs SK (1)

3 - 1

150985036

Älta IF (2) - IF Brommapojkarna (EE)

3 - 1

150985037

Mälarhöjden IK Fotboll (3) - Enskede IK (1)

1 - 0
Kvartsfinal (spelas senast den 5 maj 2019 ) Straffar/resultat

150985038

Boo FF (2) - Älvsjö AIK FF (1)

1 - 0

150985039

Stuvsta IF (2) - Djurgårdens IF FF (A)

3 - 1

150985040

Tyresö FF (1) - Bele Barkarby FF (1)

4 - 0

150985041

Mälarhöjden IK Fotboll (3) - Älta IF (2)

5 - 4 eft. str.
Semifinal (spelas senast den 9 juni 2019)

150985042

Boo FF (2) - Stuvsta IF (2)

6 - 5 eft. str.

150985043

Mälarhöjden IK Fotboll (3)  - Tyresö FF (1)

2

Final (spelas senast den 25 augusti 2019)

150985044

Boo FF (2) - Vinnare i match 150985043