Stockholm Cup grupp B 2019/20

Denna sida lämnar endast information om Stockholm Cup 2019/20 och gäller ej som kallelse till match.

Grupp B: Lagen från div. 4 - div. 7 när tävlingen startar delas in i en grupp (B) och spelar erforderligt antal omgångar för att få fram fyra lag till kvartsfinal.

Tävlingsbestämmelserna hittar du här.

1:a omgången (spelas senast 16 oktober 2019) Straffar/resultat
150971001 IFK Bergshamra (7) - Åkersberga BK (6)
1 - 2
150971002 Åkeshovs IoFK (7) - IFK Stockholm FK (4)
4 - 3
150971003 Oranje FK (7) - Hallonbergen IF (4)
6 - 7
150971004 Gimonäs FC (5) - FC Djursholm (5)
1 - 4
150971005 Dynamo Täby FC (7) - Stockholms IF Midia (6)
1 - 2
150971006 Järla IF FK (4) - Enebybergs IF (4)
2 - 3
150971007 Olympia Stockholm FF (7) - Nacka United FF (6)
W.O
150971008 Skogås-Trångsunds FF (5) - Kista SC (4)
9 - 8 str
150971009 Upplands-Bro United FK (7) - Wollmars FF (5)
2 - 3
150971010 Svensk-Palestinska FF (5) - Norrtulls SK (4)
4 - 5
150971011 Kronobergs BK (7) - Reymersholms IK (4)
4 - 13
150971012 IFK Lidingö FC (7) - Konyaspor Kultur och IF (4)
5 - 4
150971013 BK Yardies (7) - Tungelsta IF (4)
8 - 1
150971014 Örby IS (6) - Roslags-Kulla IF (5)
2 - 3
150971015 Ultimate Concern IF (7) - Tudor Arms FC (6)
4 - 2
150971016 Ursvik IK (6) - Ösmo GIF FK (5)
2 - 0
150971017 Stureby SK (6) - Enskede FF (6)
5 - 3
150971018 Ljungbackens IF (6) - FC Järfälla (4)
3 - 1
150971019 IFK Lidingö BK (5) - Bollstanäs SK (4)
6 - 7 eft. str.
150971020 BK Fyren (7) - Nynäshamns IF FK (6)
3 - 2
150971021 FK Ekipa (7) - Hässelby SK FF (4)
6 - 0
150971022 Idrottsgatans BK (6) - Polonia Falcons FF (6)
0 - 2
150971023 Sörskogens IF (7) - Segeltorps IF (4)
3 - 9
150971024 Råsunda FC (7) - IF Söderkamraterna (7)
4 - 3
150971025 Mälarhöjden-Hägersten FF (5) - Viggbyholms IK FF (4)
2 - 1
150971026 AIF Kista (7) - IK Säbysjön (6)
1 - 4
150971027 Högalids IF (5) - Älvsjö AIK FF (4)
3 - 2
150971028 Tullinge BK (7) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)
6 - 5 eft. str
150971029 IF Lokomotiv Blackeberg (6) - Hammarby TFF (5)
4 - 5
150971030 Fullersta FK (6) - Mariebergs SK (5)
1 - 12
150971031 Erikslunds KF (5) - Långholmen FC (4)
5 - 3
150971032 Marockanska FC (7) - Som United FF (4)
5 - 3
150971033 IFK Tumba FK (4) - Älta IF (4)
1 - 2
150971034 BK Gömmaren (7) - IFK Viksjö (5)
7 - 9 eft. str.
150971035 Bollmora Internacional IKF (6) - Vendelsö IK (4)
5 - 4
150971036 FC Tolkarna (7) - Stuvsta IF (5)
1 - 8
150971037 FC Björnligan (7) - Bromstens IK (6)
0 - 8
150971038 Boo SK (7) - Rinkeby United FC (4)
2 - 5
150971039 Suryoye Botkyrka KIF (7) - Ingarö IF (5)
3 - 4
150971040 Cassi FF (6) - Bele Barkarby FF (4)
3 - 8
150971041 Åkersberga FC (6) - Bondegatans Bajare FF (6)
11 - 1
150971042 Solberga BK (7) - Grödinge SK (6)
0 - 13
150971043 Sundbyberg FC (7) - Storskogens SK (5)
4 - 12
150971044 FC Söderort (7) - Wäsby FC (6)
6 - 12
150971045 AK Stockholmsatleterna (7) - Camdja IKF (7)
1 - 6
150971046 Gamla Norsborg FC (7) - FC Iliria Stockholm (5)
5 - 3
150971047 FC Södrasidan (6) - Handelskamraternas IS (6)
3 - 2
150971048 BK Gamla Karlbergare (5) - Rågsveds IF (4)
2 - 13
150971049 FC Sampierdarenese (6) - FC of Hässelby (6)
3 - 0
2:a omgången (spelas senast 27 oktober 2019) Straffar/resultat
150971050 Ultimate Concern IF (7) - Bollmora Internacional IKF (6)
spelas den 4/11 kl. 20.00 på Norrvikens IP 1
1
150971051 Tullinge BK (7) - Bollstanäs SK (4)
spelas den 9/11 kl. 15.00 på Brantbrinks IP 1
3
150971052

Gamla Norsborg FC (7) - Hallonbergen IF (4)
spelas den 27/10 kl. 14.00 på Kärsby IP

3
150971053 Olympia Stockholm FF (7) - Mälarhöjden-Hägersten FF (5)
spelas den 23/10 kl. 20.00 på Vällingby BP
2
150971054 Åkersberga BK (6) - Roslags-Kulla IF (5)
spelas den 23/10 kl. 20.00 på Margretelunds IP 2
1
150971055 Skogås-Trångsunds FF (5) - Enebybergs IF (4)
spelas den 11/11 kl. 20.00 på Nytorps Mosse IP
1
150971056 Edessa Syrianska KIF (6) - Wollmars FF (5)
spelas den 19/10 kl. 14.00 på Järfällavallen 2
1
150971057 IFK Lidingö FC (7) - FC Södrasidan (6)
spelas den 27/10 kl. 13.00 på Lidingövallen 2
1
150971058 BK Yardies (7) - Högalids IF (5)
spelas den 1/11 kl. 20.00 på Tanto BP
2
150971059 Storskogens SK (5) - Spårvägens FF (4)
spelas den 31/10 kl. 19.30 på Sundbybergs IP 2
1
150971060 Råsunda IS (6) - Stuvsta IF (5)
spelas den 18/10 kl. 20.00 på Råsunda IP
1
150971061 Marockanska FC (7) - Mariebergs SK (5)
spelas den 4/11 kl. 20.00 på Brunna IP 2
2
150971062 BK Fyren (7) - Essinge IK (5)
spelas den 29/10 kl. 20.00 på Mälarhöjdens IP
2
150971063 Hammarby TFF (5) - Älta IF (4)
spelas den 30/10 kl. 19.00 på Hammarby IP
1
150971064 Åkeshovs IoFK (7) - Segeltorps IF (4)
spelas den 24/10 kl. 20.00 på Åkeshovs BP
3
150971065 IFK Viksjö (5) - Rågsveds IF (4)
spelas den 24/10 kl. 19.45 på Viksjövallen 2
1
150971066 Stockholms IF Midia (6) - Polonia Falcons FF (6)
spelas den 25/10 kl. 20.00 på Ärvinge BP
-
150971067 FK Ekipa (7) - IK Säbysjön (6)
spelas den 23/10 kl. 20.00 på Farsta IP
1
150971068 Camdja IKF (7) - Bele Barkarby FF (4)
spelas den 26/10 kl. 14.00 på Mälarhöjdens IP 1
3
150971069 Ursvik IK (6) - Wäsby FC (6)
spelas den 4/11 kl. 19.00 på Sundbybergs IP 2
-
150971070 FC Djursholm (5) - FC Brandbergen (5)
spelas den 23/10 kl. 20.05 Djursholms IP 2
-
150971071 Råsunda FC (7) - Apollon Solna FK (6)
spelas den 25/10 kl. 20.00 på Skytteholms IP 3
1
150971072 Stureby SK (6)- Erikslunds KF (5)
spelas den 30/0 kl. 20.00 på Enskede IP 3
1
150971073 Ljungbackens IF (6) - Norrtulls SK (4)
spelas den 23/10 kl. 20.00 på Stadshagens IP 1
2
150971074 Grödinge SK (6) - Danderyds SK FF (5)
3 - 2
150971075 FC Sampierdarenese (6) - Bromstens IK (6)
spelas den 22/10 kl. 20.05 Djursholms IP 2
150971076 Kallhälls FF (7) - Rönninge Salem Fotboll (5)
spelas den 24/10 kl. 20.00 på Bolindervallen 2
2
150971077 Åkersberga FC (6) - Reymersholms IK (4)
spelas den 23/10 kl. 20.00 på Röllingby
2
150971078 Ingarö IF (5) - Rinkeby United FC (4) 1
Sextondelsfinaler (spelas senast 23 februari 2020)
Straffar/resultat
150971079 Vinnare i match 150971066 - Vinnare i match 150971078 
150971080 Vinnare i match 150971052 - Vinnare i match 150971070 
150971081 Vinnare i match 150971072 - Vinnare i match 150971051 
150971082 Grödinge SK (6) - Assyriska United IK (4) 2
150971083 Råsunda IS (6) - Boo FF (4) 2
150971084 Vinnare i match 150971055 - Vinnare i match 150971076 
150971085 Vinnare i match 150971057 - Vinnare i match 150971062 
150971086 Vinnare i match 150971054 - Vinnare i match 150971058 
150971087 Vinnare i match 150971069 - Vinnare i match 150971073 
150971088 Vinnare i match 150971065 - Vinnare i match 150971071 
150971089 Vinnare i match 150971068 - Spånga IS FK (4)
150971090 Vinnare i match 150971061 - Vinnare i match 150971063 
150971091 Wollmars FF (5) - Vinnare i match 150971053 
150971092 Vinnare i match 150971075 - Vinnare i match 150971077 
150971093 Vinnare i match 150971050 - Vinnare i match 150971059 
150971094 Vinnare i match 150971064 - Vinnare i match 150971067 
Åttondelsfinaler (spelas senast 8 mars 2020) Straffar/resultat
150971095 Vinnare i match 150971079 - Vinnare i match 150971080 
150971096 Vinnare i match 150971081 - Vinnare i match 150971082 
150971097 Vinnare i match 150971083 - Vinnare i match 150971084 
150971098 Vinnare i match 150971085 - Vinnare i match 150971086 
150971099 Vinnare i match 150971087 - Vinnare i match 150971088 
150971100 Vinnare i match 150971089 - Vinnare i match 150971090 
150971101 Vinnare i match 150971091 - Vinnare i match 150971092 
150971102 Vinnare i match 150971093 - Vinnare i match 150971094 
Åttondelsfinaler (spelas senast 8 mars 2020)
Straffar/resultat
150971103 Vinnare i match 150971095 - Vinnare i match 150971096 
150971104 Vinnare i match 150971097 - Vinnare i match 150971098 
150971105 Vinnare i match 150971099 - Vinnare i match 150971100 
150971106 Vinnare i match 150971101 - Vinnare i match 150971102