Stockholm Cup grupp B 2018/19

Denna sida lämnar endast information om Stockholm Cup 2018/19 och gäller ej som kallelse till match.

Grupp B: Lagen från div. 4 - div. 7 när tävlingen startar delas in i en grupp (B) och spelar erforderligt antal omgångar för att få fram 4 lag till kvartsfinal.

Tävlingsbestämmelserna hittar du här.

1:a omgången (spelas senast den 17 oktober 2018) Straffar/resultat
150971001 Rinkeby United FC (4) - Älvsjö AIK FF (4)
spelas den 21.10 kl. 20.00 på Stadshagens IP 1
-
150971002 Fullersta FK (7) - Erikslunds KF (5) 3 - 6
150971003 Boo SK (7) - AK Stockholmsatleterna (7) 4 - 1
150971004 FK Bromma (7) - Skogås-Trångsunds FF (5) 2 - 6
150971005 Bro IK (6) - Mälarhöjden-Hägersten FF (4) 5 - 2
150971006 Ursvik IK (5) - Assyriska United IK (4) 2 - 9
150971007 Bollmora IKF (7) - Västerhaninge IF (4) 9 - 8
150971008 Norrtulls SK (5) - Essinge IK (5) 5 - 1
150971009 Stockholms IF Midia (6) - FC Baloch (6) 3 - 0
150971010 FC Brandbergen (6) - Bele Barkarby FF (4) 8 - 0
150971011 Gimonäs FC (5) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4) 1 - 2
150971012 Upplands-Bro United FK (7) - FC Tolkarna (7) 2 - 0
150971013 Högalids IF (5) - Långholmen FC (4) 5 - 1
150971014 FC Södrasidan (7) - Bollstanäs SK (5) 3 - 5
150971015 Apollon Solna FK (6) - Wollmars FF (5) 2 - 1
150971016 Årsta FF (6) - FC Björnligan (6) 7 - 2
150971017 Cassi FF (6) - IFK Stockholm FK (4) 6 - 8eft. str.
150971018 Nackdala AIS (6) - Danderyds SK (5) 7 - 5 eft. str.
150971019 BK Gömmaren (7) - AC Jordbro (4) 4 - 3
150971020 BK Yardies (7) - Spånga IS FK (4) 4 - 5
150971021 FC Djursholm (4) - Enebybergs IF (4) 3 - 2
150971022 Bondegatans Bajare FF (7) - FC Sampierdarenese (7)
spelas den 21.10 kl. 20.00 på Kärrtorps IP 3
-
150971023 Tudor Arms FC (6) - Kransen United FF (5) 3 - 0
150971024 Albion FC (6) - Tungelsta IF (4) 2 - 6
150971025 Somalia United Fotbollsförening (5) - Ösmo GIF FK (5) 3 - 0
150971026 Solberga BK (6) - FC Järfälla (4) 1 - 7
150971027 SuS IF (7) - Tunisiska FC (7) O.W
150971028 Solna FC (5) - Vendelsö IK (4) 2 - 3
150971029 Marockanska FC (7) - IF Söderkamraterna (6) 9 - 8 eft. str.
150971030 Suryoye Botkyrka KIF (7) - Svensk-Palestinska FF (6) 5 - 6 eft. str.
150971031 Klassens IF (6) - FK Bosna 08 (5) 11 - 10 eft. str.
150971032 IK Säbysjön (6) - BK Gamla Karlbergare (6) 5 - 2
150971033 Olympique Rissne FC (6) - Stureby SK (5) 3 - 2
150971034 Fisksätra BBK (6) - Värtans IK (4)
spelas den 20.10 kl. 14.00 på Fisksätra IP
2
150971035 Ljungbackens IF (6) - Spårvägens FF (4) 2 - 3
150971036 Storskogens SK (5) - IFK Österåker FK (4) 1 - 2
150971037 Tensta IK (6) - Hallonbergens IF (4) O.W
150971038 Hallonbergen Centrum FC (7) - Pappas Pojkar FF (6) 2 - 9
150971039 FC of Hässelby (7) - Hässelby SK FF (4) 4 - 8
150971040 IF Lokomotiv Blackeberg (6) - Fittja IF (5) 7 - 6 eft. str.
150971041 Polonia Falcons FF (6) - Sollentuna FK (4) 2 - 6
150971042 Västertorps BK (7) - Roslagskulla IF (6) 2 - 4
150971043 Åkeshovs IoFK (6) - Rågsveds IF (4) 4 - 3
150971044 IFK Lidingö BK (6) - Reymersholms IK (4) 1 - 8
150971045 Oranje FK (7) - Konyaspor Kultur och IF (4) 3 - 5
150971046 Kallhälls FF (7) - Rotebro IS FF (6) 2 - 1
150971047 Örby IS (6) - Redbrick City FC (5) 4 - 3
150971048 Kronobergs BK (7) - Råsunda IS (6) 1 - 2
2:a omgången (spelas senast den 27 oktober 2018) Straffar/resultat
150971049 Sollentuna FK (4) - Vinnare i match 150971034
150971050 Bromstens IK (7) - Örby IS (6) 1
150971051 Norrtulls SK (5) - Konyaspor Kultur och IF (4)
spelas den 23.10 kl. 20.00 på Stadshagens IP 1
1
150971052 Årsta FF (6) - Spårvägens FF (4) 2
150971053 Hallonbergens IF (4) - Vendelsö IK (4)
spelas den 27.10 kl. 15.00 på Örvallen
-
150971054 Apollon Solna FK (6) - IF Lokomotiv Blackeberg (6) -
150971055 Olympique Rissne FC (6) - Reymersholms IK (4)
spelas den 26.10 kl. 20.00 på Rissne IP
2
150971056 Boo SK (7) - Svensk-Palestinska FF (6)
spelas den 23.10 kl. 20.00 på Björknäs IP
1
150971057 Klassens IF (6) - Rönninge Salem Fotboll (5)
spelas den 26.10 kl. 20.00 på Örvallen
1
150971058 Sörskogens IF (7) - Spånga IS FK (4)
spelas den 27.10 kl. 13.00 på Sörskogens BP
3
150971059 Åkersberga BK (6) - FC Järfälla (4)
spelas den 25.10 kl. 20.00 på Margretelunds IP 2
2
150971060 Bro IK (6) - Råsunda IS (6)
spelas den 25.10 kl. 20.00 på Bro IP 2
-
150971061 Kallhälls FF (7) - Hässelby SK FF (4)
spelas den 23.10 kl. 20.30 på Bolindervallen 2
3
150971062 FC Brandbergen (6) - Skogås-Trångsunds FF (5)
spelas den 26.10 kl. 19.30 på Brandbergsplan
1
150971063 Marockanska FC (7) - Tungelsta IF (4)
spelas den 4.11 kl. 14.00 på Brunna IP 2
3
150971064 Tunisiska FC (7) - IFK Österåker FK (4)
spelas den 25.10 kl. 19.45 på Åkersberga IP 2
3
150971065 Stockholms IF Midia (6) - Bollstanäs SK (5) 1
150971066 Nynäshamns IF FK (7) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)
spelas den 23.10 kl. 19.45 på Kvarnängens IP 2
3
150971067 Vinnare i match 150971022 - Högalids IF (5)
150971068 Assyriska United IK (4) - IFK Stockholm FK (4)
spelas den 22.10 kl. 20.00 på Brunna IP 2
-
150971069 Åkeshovs IoFK (6) - Grödinge SK (6) -
150971070 BK Gömmaren (7) - Roslagskulla IF (6)
spelas den 24.10 kl. 20.00 på Källbrinks IP 3 
1
150971071 Erikslunds KF (5) - FC Djursholm (4)
spelas den 31.10 kl 20.00 på Erikslund 1
1
150971072 Pappas Pojkar FF (6) - Nackdala AIS (6)
spelas den 24.10 kl. 20.00 på Brantbrink 1
-
150971073 Enskede FF (7) - Bollmora IKF (7) -
150971074 Tudor Arms FC (6) - Vinnare i match 150971001
150971075 Upplands-Bro United FK (7) - IFK Viksjö (5)
spelas den 20.10 kl. 14.00 på Kungsängens IP 1
2
150971076 IK Säbysjön (6) - Stuvsta IF (5)
spelas den 22.10 kl. 20.00 på Tallbohovs IP
1
150971077 Somalia United Fotbollsförening (5) - Ingarö IF (4) 1
Sextondelsfinaler (spelas senast 24 februari 2019) Straffar/resultat
150971078 Vinnare i match 150971053 - Vinnare i match 150971073
150971079 Vinnare i match 150971062 - Vinnare i match 150971063
150971080 Vinnare i match 150971054 - Vinnare i match 150971058
150971081 Vinnare i match 150971075 - Vinnare i match 150971052
150971082 Vinnare i match 150971069 - Vinnare i match 150971060
150971083 Hanvikens SK (4) - Vinnare i match 150971065
150971084 Vinnare i match 150971055 - Vinnare i match 150971057
150971085 Vinnare i match 150971072 - Vinnare i match 150971061
150971086 Vinnare i match 150971050 - Vinnare i match 150971051
150971087 Kista SC (4) - Vinnare i match 150971068
150971088 Vinnare i match 150971059 - Vinnare i match 150971049
150971089 Vinnare i match 150971056 - Vinnare i match 150971076
150971090 Vinnare i match 150971077 - Vinnare i match 150971074
150971091 Vinnare i match 150971066 - Vinnare i match 150971064
150971092 Vinnare i match 150971067 - Vinnare i match 150971070
150971093 IFK Tumba FK (4) - Vinnare i match 150971071
Åttondelsfinaler (spelas senast den 10 mars 2019) Straffar/resultat
150971094 Vinnare i match 150971078 - Vinnare i match 150971079
150971095 Vinnare i match 150971080 - Vinnare i match 150971081
150971096 Vinnare i match 150971082 - Vinnare i match 150971083
150971097 Vinnare i match 150971084 - Vinnare i match 150971085
150971098 Vinnare i match 150971086 - Vinnare i match 150971087
150971099 Vinnare i match 150971088 - Vinnare i match 150971089
150971100 Vinnare i match 150971090 - Vinnare i match 150971091
150971101 Vinnare i match 150971092 - Vinnare i match 150971093
Kvartsfinaler (spelas senast den 31 mars 2019) Straffar/resultat
150971102 Vinnare i match 150971094 - Vinnare i match 150971095
150971103 Vinnare i match 150971096 - Vinnare i match 150971097
150971104 Vinnare i match 150971098 - Vinnare i match 150971099
150971105 Vinnare i match 150971100 - Vinnare i match 150971101