Stockholm Cup grupp B 2017/18

Denna sida lämnar endast information om Stockholm Cup 2017/18 och gäller ej som kallelse till match

OBS! Ny numrering på matcherna fr.o.m. 1/16-delsfinalerna 2018. Serietillhörighet 2018 gäller fr.o.m. denna omgång.

Tävlingsbestämmelserna hittar du här.

1:a omgången (spelas senast den 15 oktober 2017)

Straffar/resultat

150974001

FC Sampierdarenese (7) - FC Tensta (6)

2 - 1

150974002

Granängsringens FC (7) - Tungelsta IF (4)

4 - 5

150974003

Nackdala AIS (6) - Ekerö IK (4)

9 - 3

150974004

SUS IF (7) - Ösmo GIF FK (6)

1 - 3

150974005

Rågsveds IF (4) - Västerhaninge IF (4)

8 - 9

150974006

Tensta IK (7) - IFK Stockholm FK (4)

2 - 8

150974007

FC Södrasidan (7) - Enskede FF (7)

6 - 2

150974008

Stuvsta IF (5) - Åkersberga BK (5)

5 - 6

150974009

Högalids IF (6) - Viggbyholms IK FF (5)

4 - 5

150974010

FC Baloch (7) - AC Azzurri (6)

4 - 1

150974011

Essinge IK (6) - Storskogens SK (5)

4 - 6

150974012

Apollon Solna FK (7) - Sálsal FK (7)

0 - 5

150974013

Marockanska FC (7) - FK Bosna 08 (5)

7 - 2

150974014

Solna FC (6) - Långholmen FC (4)

W - O

150974015

Årsta FF (7) - Mariebergs SK (5)

4 - 3

150974016

Bondegatans Bajare FF (6) - Ursviks IK (5)

1 - 3

150974017

Camdja IKF (7) - Wollmars FF (5)

2 - 5

150974018

Rågsveds United FF (7) - Svensk-Palestinska FF (6)

2 - 1

150974019

Bromstens IK (7) - Gustavsbergs IF FK (6)

3 - 5

150974020

Scandinavian Soccer IF (7) - FC Iliria Stockholm (6)

2 - 3

150974021

Solberga BK (7) - Pappas Pojkar FF (6)

1 - 6

150974022

IFK Tumba FK (5) - Stockholms IF Midia (5)

2 - 0

150974023

Bollmora IKF (7) - Tyresö FF (4)
spelas den 22.10 kl. 19.00 på Tyresövallen 1

3

150974024

Grödinge SK (7) - Boo SK (7)

7 - 2

150974025

Rinkeby United FC (5) - Mälarhöjdens IK (4)

6 - 2

150974026

Torö FF (7) - Gimonäs FC (6)

2 - 3

150974027

Tekniska Högskolan FC (6) - IK Hephata (5)

2 - 4

150974028

Assyriska United IK (4) - Boo FF (4)

4 - 3

150974029

IK Säbysjön (6) - Rotebro IS FF (6)

2 - 1

150974030

AC Jordbro (5) - Järla IF FK (4)

5 - 6

150974031

Kista SC (4) - Spånga IS FK (4)

3 - 0

150974032

Klassens IF (7) - BK Inter Stockholm (7)

1 - 2

150974033

IFK Lidingö BK (7) - Enskededalen FC (5)

3 - 2

150974034

Hallonbergens IF (4) - Vendelsö IK (4)

3 - 5

150974035

Kälvesta IOF (7) - Ljungbackens IF (6)

1 - 8

150974036

Erikslunds KF (6) - Rönninge/Salem Fotboll (5)

10 - 2

150974037

Fisksätra BBK (7) - Cassi FF (6)

10 - 1

150974038

Aspuddens FF (7) - Tudor Arms FC (7)

1 - 0

150974039

Skogås-Trångsunds FF (6) - Somalia United Fotbollsförening (5)

6 - 8 str

150974040

Tunisiska FC (6) - Ingarö IF (4)
spelas den 21.10 kl. 14.30Ingarö IP 2 Ändrad!

2

150974041

Danderyds SK (5) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)

2 - 4

150974042

Nynäshamns IF FK (7) - AK Stockholms Atleterna (7)

2 - 3 

150974043

IF Söderkamraterna (7) - Reymersholms IK (4)

5 - 11

150974044

IF Lokomotiv Blackeberg (6) - Irakiska Vårby IF (5)

3 - 1

150974045

IFK Viksjö (5) - Sollentuna FK (4)

1 - 6

150974046

Olympiacos FC (4) - Älvsjö AIK FF (4)

6 - 5 eft. str.

150974047

Fittja IF (6) - Råsunda IS (6)

6 - 2

150974048

Sörskogens IF (7) - Polonia Falcons FF (6)

1 - 4

150974049

FC Björnligan (6) - Bollstanäs SK (5)

1 - 2

2:a omgången (spelas senast 25 oktober 2017)

150974050

IF Lokomotiv Blackeberg (6) - Assyriska United IK (4)
spelas den 23.10 kl. 20.00 på Stora Mossens IP

2

150974051

Albion FC (6) - Wollmars FF (5)
spelas den 21.10 kl. 14.00 Stadshagens IP 1

1

150974052

FC Södrasidan (7) - Viggbyholms IK FF (5)
spelas den 23.10 kl. 20.00 Sätra BP 1

2

150974053

Redbrick City FC (7) - Gimonäs FC (6)
spelas den 27.10 kl. 20.00 på Skarpnäcks SF 3 Ändrad!

1

150974054

FC Sampierdarenese (7) - Sálsal FK (7)
spelas den 25.10 kl. 20.10 Djursholms IP 2

-

150974055

FC Brandbergen (6) - FC Järfälla (4)

3 - 4

150974056

AK Stockholms Atleterna (7) - Olympiacos FC (4)

3

150974057

Fisksätra BBK (7) - Ösmo GIF FK (6)
spelas den 28.10 kl. 14.00 på Saltsjöbadens IP 1

1

150974058

Ljungbackens IF (6) - IFK Stockholm FK (4)
spelas den 23.10 kl. 20.00 på Vårbergs IP 1

2

150974059

Nackdala AIS (6) - Gustavsbergs IF FK (6)
spelas den 26.10 kl. 20.00 på Broängsplan

-

150974060

FC Baloch (7) - Polonia Falcons FF (6)
spelas den 25.10 kl. 20.00 Ärvinge BP

1

150974061

Kransen United FF (5) - Rinkeby United FC (5)
spelas den 24.10 kl. 19.30 på Aspuddens IP Ändrad!

-

150974062

IFK Lidingö BK (7) - FC Iliria Stockholm (6)
spelas den 24.10 kl. 20.15 Lidingövallen 2

1

150974063

FC Tre Laxar (6) - Åkersberga BK (5)
spelas den 23.10 kl. 20.00 Kärrtorps IP 3

1

150974064

Pappas Pojkar FF (6) - Kista SC (4)
spelas den 25.10 kl. 20.15 på Brantbrink 1

2

150974065

Marockanska FC (7) - Grödinge SK (7)
spelas den 20.10 kl. 19.30 Broängsplan

-

150974066

Vinnare i match 15974023 - Somalia United Fotbollsförening (5)

150974067

BK Inter Stockholm (7) - Reymersholms IK (4)

3

150974068

Årsta FF (7) - Vendelsö IK (4)
spelas den 25.10 kl. 19.30 Årstagårdens BP

3

150974069

IK Säbysjön (6) - Tungelsta IF (4)
spelas den 23.10 kl. 19.45 på Tallbohovs IP

2

150974070

Kronobergs BK (7) - Bollstanäs SK (5)
spelas den 25.10 kl. 20.00 Stadshagens IP 1

2

150974071

Aspuddens FF (7) - Fittja IF (6)
spelas den 26.10 kl. 19.00 Aspuddens IP Ändrad!

1

150974072

Norrtulls SK (5) - Sollentuna FK (4)
spelas den 24.10 kl. 20.00 på Stadahagens IP 1

1

150974073

IFK Tumba FK (5) - Järla IF FK (4)
spelas den 21.10 kl. 15.00 på Storvreten 1

1

150974074

Rågsveds United FF (7) - Storskogens SK (5)
spelas den 25.10 kl. 20.00 Hagsätra IP 1

2

150974075

Erikslunds KF (6) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4)

2 - 3

150974076

Solna FC (6) - Fullersta FK (6)
spelas den 27.10 kl. 20.00 Skytteholms IP 2

-

150974077

Vinnare i match 15974040 - Ursviks IK (5)

150974078

IK Hephata (5) - Västerhaninge IF (4)
spelas den 25.10 kl. 19.45 Kärrtorps IP 2 Ändrad!

1

Sextondelsfinal (spelas senast 25 februari 2018)

FC Järfälla (4) - Vinnare i match 15974078

Vinnare i match 15974073 - Vinnare i match 15974074

Vinnare i match 15974063 - Vinnare i match 15974077

Vinnare i match 15974053 - Vinnare i match 15974065

Vinnare i match 15974076 - Vinnare i match 15974071

Vinnare i match 15974061 - Vinnare i match 15974064

Bagarmossen Kärrtorp BK (4) - Vinnare i match 15974068

Vinnare i match 15974057 - Vinnare i match 15974050

Tullings TP FK (4) - Vinnare i match 15974067

Vinnare i match 15974054 - Vinnare i match 15974059

Vinnare i match 15974056 - Värtans IK (4)

Vinnare i match 15974066 - Vinnare i match 15974069

Vinnare i match 15974070 - Vinnare i match 15974072

Vinnare i match 15974052 - Vinnare i match 15974062

Bele Barkarby FF (4) - Vinnare i match 15974051

Vinnare i match 15974058 - Vinnare i match 15974060