Enskede IP 3 (plan 3)

Anläggning
Enskede IP
Adress
Enskedevägen 91-93, 12263 ENSKEDE
Zon
SYDÖST Nacka-Älta-Värmdö-Tyresö-Haninge-Nynäshamn-Hammarby Sjöstad-Enskede-Farsta-Trångsund
Kommun
Stockholm
Telefon
08-649 16 85, 073-921 90 18 
Plantyp
11 mot 11 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja
Storlek
100x60 m
Omklädningsrum
10 st
Dusch
Ja
Toalett
Ja
Domarrum
Ja
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps

Enskede IP 3

Enskedevägen 91-93, 12263 ENSKEDE
59.28148, 18.07343
 
Delplaner
Plannr Plantyp Underlag Belysning
31 7 mot 7 Konstgräs Ja
32 7 mot 7 Konstgräs Ja
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
April
2020-04-03 19:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - Djurgårdens IF FF Enskede IP 2
2020-04-13 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Enköpings SK FK Enskede IP 2
2020-04-13 17:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Smedby AIS Enskede IP 2
2020-04-17 20:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - Älvsjö AIK FF Enskede IP 2
2020-04-18 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - IFK Norrköping FK Enskede IP 2
2020-04-18 16:00 Herrar 6 D Enskede FF - Sickla IF Enskede IP 2
2020-04-19 18:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - FC Djursholm Enskede IP 2
2020-04-19 20:00 Stockholmsserien 6 Södra Stureby SK - Norsborgs FC Enskede IP 2
2020-04-24 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - BK Yardies Enskede IP 2
2020-04-25 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Skiljebo SK Enskede IP 2
2020-04-26 Stockholmsserien 1 Enskede IK - IFK Stocksund Enskede IP 1
2020-04-26 16:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Älta IF Enskede IP 2
2020-04-26 20:00 Stockholmsserien 4 Södra Enskede IK C - Tungelsta IF Enskede IP 2
Maj
2020-05-02 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - FC Djursholm Enskede IP 2
2020-05-03 16:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - IF VP Uppsala Enskede IP 2
2020-05-03 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - IK Sture Enskede IP 2
2020-05-08 20:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - Djurgårdens IF FF Enskede IP 2
2020-05-09 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Gamla Upsala SK Enskede IP 1
2020-05-09 16:00 Herrar 6 D Enskede FF - Albion FC Enskede IP 2
2020-05-10 16:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Södersnäckornas BK Enskede IP 1
2020-05-10 20:00 Stockholmsserien 6 Södra Stureby SK - Nynäshamns IF FK Enskede IP 2
2020-05-15 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - Saltsjöbadens IF Enskede IP 2
2020-05-17 Stockholmsserien 1 Enskede IK - Kungsängens IF Enskede IP 1
2020-05-17 18:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - Akropolis IF Enskede IP 2
2020-05-17 20:00 Stockholmsserien 4 Södra Enskede IK C - Ösmo GIF FK Enskede IP 2
2020-05-23 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Stockholm Internazionale Enskede IP 1
2020-05-24 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - Hammarby IF FF Enskede IP 2
2020-05-24 16:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Boo FF Enskede IP 1
2020-05-24 20:00 Herrar 6 D Enskede FF - BK Yardies Enskede IP 2
2020-05-29 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - Enskede FF Enskede IP 2
2020-05-30 16:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - AIK FF Enskede IP 2
2020-05-31 16:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - Dalkurd FF Enskede IP 2
2020-05-31 20:00 Stockholmsserien 4 Södra Enskede IK C - Årsta FF Enskede IP 2
Juni
2020-06-06 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - IFK Lidingö FK Enskede IP 1
2020-06-06 16:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - Gideonsbergs IF Enskede IP 2
2020-06-07 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - Täby FK Enskede IP 2
2020-06-07 16:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Lindö FF Enskede IP 1
2020-06-07 20:00 Herrar 6 D Enskede FF - Fotfolket FF Enskede IP 2
2020-06-12 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - Albion FC Enskede IP 2
2020-06-13 14:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Tyresö FF Enskede IP 1
2020-06-14 18:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - FC Järfälla Enskede IP 2
2020-06-17 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - GIF Sundsvall Enskede IP 2
2020-06-21 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Kungsängens IF Enskede IP 1
2020-06-27 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Fagersta Södra IK Enskede IP 1
2020-06-28 16:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Telge United FF Enskede IP 1
Augusti
2020-08-02 19:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - AIK Enskede IP 2
2020-08-03 19:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Karlbergs BK Enskede IP 1
2020-08-08 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Kvarnsvedens IK Enskede IP 1
2020-08-09 14:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - Steneberg Ungdoms IF Enskede IP 2
2020-08-14 20:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - FC Djursholm Enskede IP 2
2020-08-15 14:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - IK Tun Enskede IP 1
2020-08-15 16:00 Herrar 6 D Enskede FF - Saltsjöbadens IF Enskede IP 2
2020-08-16 Stockholmsserien 1 Enskede IK - Vasalunds IF Enskede IP 1
2020-08-16 20:00 Stockholmsserien 6 Södra Stureby SK - Spårvägens FF Enskede IP 2
2020-08-21 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - Oranje FK Enskede IP 2
2020-08-22 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Hudiksvalls Förenade FF Enskede IP 1
2020-08-23 14:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - Strands IF Enskede IP 2
2020-08-23 16:30 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - IK Frej Täby FK Enskede IP 2
2020-08-28 20:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - Sollentuna FK Enskede IP 2
2020-08-29 14:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Stuvsta IF Enskede IP 1
2020-08-29 16:00 Herrar 6 D Enskede FF - Stureby SK Enskede IP 2
2020-08-30 20:00 Stockholmsserien 6 Södra Stureby SK - Oranje FK Enskede IP 2
September
2020-09-04 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - Sickla IF Enskede IP 2
2020-09-05 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - IFK Österåker FK Enskede IP 1
2020-09-06 Stockholmsserien 1 Enskede IK - Huddinge IF Enskede IP 1
2020-09-06 14:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - IK Brage Enskede IP 2
2020-09-06 16:30 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - IFK Lidingö FK Enskede IP 2
2020-09-06 20:00 Stockholmsserien 4 Södra Enskede IK C - Stuvsta IF Enskede IP 2
2020-09-11 20:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - IF Brommapojkarna Enskede IP 2
2020-09-12 14:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - IFK Norrköping FK Enskede IP 1
2020-09-13 16:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - Vasalunds IF Enskede IP 2
2020-09-13 20:00 Herrar 6 D Enskede FF - Gustavsbergs IF FK Enskede IP 2
2020-09-18 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - Gustavsbergs IF FK Enskede IP 2
2020-09-20 18:00 P17 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 2) Enskede IK - Sundbybergs IK Enskede IP 2
2020-09-20 20:00 Stockholmsserien 6 Södra Stureby SK - FC Söderort Enskede IP 2
2020-09-25 20:00 Stockholmsserien 4 Södra Enskede IK C - FoC Farsta FF Enskede IP 2
2020-09-26 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - Fanna BK Enskede IP 1
2020-09-26 16:00 Junior 19 Flickor Enskede IK - Stuvsta IF Enskede IP 2
2020-09-27 Stockholmsserien 1 Enskede IK - IFK Haninge Enskede IP 1
2020-09-27 20:00 Herrar 6 D Enskede FF - Oranje FK Enskede IP 2
Oktober
2020-10-03 16:00 Herrar 6 D Enskede FF - IK Sture Enskede IP 2
2020-10-04 14:00 Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Enskede IK - Örebro SK Söder Enskede IP 1
2020-10-04 16:30 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - IF Brommapojkarna Enskede IP 2
2020-10-09 20:00 Herrar 6 D Stureby SK - Fotfolket FF Enskede IP 2
2020-10-11 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - Örebro SK FK Enskede IP 2
2020-10-18 14:00 Div 2 Norra Svealand, herr 2020 Enskede IK - IFK Stocksund Enskede IP 1
2020-10-24 14:00 P19 Allsvenskan Norra 2020 Enskede IK - IK Sirius FK Enskede IP 2