Matcher idag - Stockholms Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Matcher 2020-01-18
Tid Match Resultat Anläggning
Svenska Futsalligan 2019/20
19:30 Djurgårdens IF FF - Borås AIK Eriksdalshallen
RFL Dam Södra Svealand 2019/20
18:00 Hammarby IF FF - Sköllersta IF Skärholmshallen 1
RFL Dam Norra Svealand 2019/20
16:00 Stockholm United FF - Djurgårdens IF FF Skärholmshallen 1
Träningsmatcher Elit, herr 2020
14:00 AIK - Karlstad BK Skytteholms IP 1
Futsal Herrar div 2
17:00 Falcao Futsal Club Sthlm (R) - Kista SC KFUM 1 Alby Sporthall
Futsal Herrar div 3 A
17:00 Ekerö IK - Kälvesta IOFF FK Tappström Bollhall
Futsal Damer div 2
19:00 Hammarby IF FF 1 - IK Hephata Farstahallen 1
Futsal Flickor 16-2 (födda 03)
18:00 IFK Stocksund 1 - Nacka Juniors FF Skarpängshallen B
Futsal Flickor 14-1 (födda 05)
14:00 Nacka Juniors FF - Skogås-Trångsunds FF Tippens Sporthall
14:00 Norrtulls SK 1 - Ekerö IK Liljeholmshallen 1
Futsal Flickor 14-2 (födda 05)
12:00 Älvsjö AIK FF 1 - Vallentuna BK DF 1 Skarpnäckshallen
16:00 Saltsjö-Boo IF 1 - Älta IF Tippens Sporthall
18:15 IFK Lidingö FK - Hammarby IF FF 1 Källängens gymnastikhall
Futsal Flickor 12-1 (födda 07)
13:00 Sickla IF 1 - Skogås-Trångsunds FF Tippens Sporthall
14:30 Värtans IK 1 - IFK Aspudden-Tellus 1 Skärholmshallen 1
18:00 Mälarhöjdens IK Fotboll 1 - Sköndals IK FK 1 Liljeholmshallen 3
Futsal Flickor 10-1 (födda 09)
14:00 Sickla IF - IF Brommapojkarna 6 Stavsborgshallen 1
Futsal Pojkar 14-1 (födda 05)
14:00 Ingarö IF - Skogås-Trångsunds FF Lila Hemmestahallen
15:00 IFK Aspudden-Tellus 1 - Ekerö IK Liljeholmshallen 1
18:00 Kälvesta IOFF FK - Årsta FF Hässelbyhallen
20:00 Sickla IF - Boo FF 3 Tippens Sporthall
Futsal Pojkar 14-2 (födda 05)
14:00 Rågsveds IF - Nacka Juniors FF Skarpnäckshallen
15:00 FoC Farsta FF 1 - Älvsjö AIK FF 1 Skarpnäckshallen
16:00 IFK Österåker FK Futsal - Sörskogens IF 1 Skärgårdsstads idrottshall
17:00 Djurgårdens IF FF 1 - IFK Lidingö FK 1 Liljeholmshallen 1
18:00 Hammarby IF FF 1 - Enskede IK 1 Skarpnäckshallen
Futsal Flickor 10-2 (födda 09)
17:00 Enskede IK 1 - Värtans IK 1 Kärrtorpshallen
Futsal Pojkar 12-1 (födda 07)
13:00 Ekerö IK - Skogås-Trångsunds FF Blå Tappström Bollhall
17:00 Norrtulls SK 1 - Årsta FF Liljeholmshallen 2
Futsal Pojkar 12-2 (födda 07)
09:00 Skå IK & Bygdegård - Ängby IF Gul Tappström Bollhall
09:00 Spånga IS FK 1 - Enskede IK Blå/Marin Ärvingehallen
15:00 IFK Aspudden-Tellus 1 - Åkersberga FC 1 Liljeholmshallen 2
Futsal Pojkar 12-3 (födda 07)
18:00 Örby IS - Mälarhöjdens IK Fotboll 1 Liljeholmshallen 2
Futsal Pojkar 10-1 (födda 09)
12:00 Spånga IS FK 1 - Grödinge SK Grön Ärvingehallen
13:30 Reymersholms IK 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1 Skärholmshallen 1
Futsal Pojkar 10-2 (födda 09)
16:00 Spårvägens FF - Nacka Juniors FF Skarpnäckshallen
18:00 Enskede IK 1 - Hammarby IF FF 1 Kärrtorpshallen
19:00 Djurgårdens IF FF 1 - Vallentuna Futsal Club 1 Hässelbyhallen
Futsal Flickor 11-2 (födda 08)
11:30 Rönninge Salem Fotboll 1 - Stureby SK 1 Rönninge Skola
13:00 Älta IF - Nacka Juniors FF Stavsborgshallen 1
Futsal Flickor 13-1 (födda 06)
13:00 Hammarby IF FF 1 - Norrtulls SK 1 Skarpnäckshallen
13:00 Ingarö IF F13 - Boo FF 2 Hemmestahallen
16:00 Falcao Futsal Club Stockholm 1 - Skå IK & Bygdegård Alby Sporthall
18:00 IFK Aspudden-Tellus 1 - Spånga IS FK 1 Liljeholmshallen 1
19:00 Reymersholms IK 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll 1 Liljeholmshallen 1
Futsal Flickor 13-2 (födda 06)
14:00 Enskede IK 1 - Vallentuna BK DF 1 Liljeholmshallen 2
19:00 Stureby SK 1 - Saltsjöbadens IF 1 Liljeholmshallen 2
Futsal Flickor 15-1 (födda 04)
17:00 Viggbyholms IK FF Futsal 1 - Stureby SK 1 Skarpängshallen A
Futsal Flickor 15-2 (födda 04)
14:00 Saltsjö-Boo IF 1 - Stuvsta IF 1 Fisksätra Sporthall
14:00 Skogås-Trångsunds FF - Boo FF Skogåshallen
Futsal Pojkar 11-2 (födda 08)
11:00 Skogås-Trångsunds FF Blå - Sköndals IK FK 1 Skogåshallen
Futsal Pojkar 11-3 (födda 08)
08:00 Skå IK & Bygdegård Gul - Stureby SK 1 Tappström Bollhall
Futsal Pojkar 13-1 (födda 06)
10:00 Ekerö IK - Saltsjöbadens IF Tappström Bollhall
16:00 IFK Aspudden-Tellus 2 - Täby United FC Liljeholmshallen 1
20:00 Rågsveds IF - Norrtulls SK 1 Liljeholmshallen 2
Futsal Pojkar 13-2 (födda 06)
16:00 Enskede IK 1 - FK Bromma 1 Liljeholmshallen 2
17:00 Hammarby IF FF 1 - Nacka Juniors FF Skarpnäckshallen
Futsal Pojkar 13-3 (födda 06)
12:00 Skogås-Trångsunds FF - Örby IS P06 Skogåshallen
Futsal Pojkar 15-2 (födda 04)
13:00 Skogås-Trångsunds FF - Nacka Juniors FF Skogåshallen
Futsal P16/17 Sparbanken Rekarne
13:30 Tullinge Triangel Pojkar FK 04 - Eskilstuna Södra FF P03-04 Karinslunds skola/Sporthall
16:30 Tullinge Triangel Pojkar FK 04 - Högsjö BK Karinslunds skola/Sporthall
Träningsmatcher FDK
13:00 AIK FF P15 - Örebro SK FK P15 Östgötaporten
15:00 IF Brommapojkarna P15 - Kalmar FF P15 Östgötaporten
17:00 Djurgårdens IF FF P15 - IFK Norrköping FK U15 Östgötaporten