Kontaktuppgifter och tävlingar 2020 - Älta IF

Föreningsnummer
04636
Adress
Mia Moisander
Box 25
13821 ÄLTA
Telefon
08-773 06 02 
Fax
08-773 06 03
E-post
kansliet@altaif.se 
Hemsida
www.altaif.se
Ordförande
Anette Hammarbäck 
Kassör
Thomas Larsson 
Ungdomsansvarig
Älta IF Kansli 
Utbildningsansvarig
Älta IF Kansli 
Förbund
Stockholms Fotbollförbund
Färger
Gul, svart, gul (tröja, byxa, strumpa)
Reservfärger
vit, vit, vit (tröja, byxa, strumpa)

Stämmer inte uppgifterna? - Kontakta ditt distriktsfotbollförbund eller ändra i FOGIS.

Visa laginformation
Välj säsong
Visa tävlingar 2020
Kontaktpersoner
Lag Namn Tel. bostad Mobil
Div 1 Södra Svealand, dam 2020 Robert Nilsson 0736844710 0725590111
P19 Div.1 2020 - Region 5 (Grupp 1) Christer Löfgren 0707196121
RFL Dam Norra Svealand 2019/20 Robert Nilsson 0736844710 0725590111
Herrar 4 Mellersta Mattias Hedman 086697011 0704005292
Junior 19 Flickor Jonas Österman 0705267798
Futsal Damer div 2 Robert Nilsson 0736844710 0725590111
Futsal Flickor 14-2 (födda 05) Karin Walgeborg 0722436945
Futsal Flickor 11-2 (födda 08) Fredrik Westblom
Stockholmsserien 2 Södra Mattias Hedman 086697011 0704005292
Stockholmsserien 7 Södra Jan Anders Jonas Persson
J DM pojkar 2020 Christer Löfgren 0707196121
J DM flickor 2020 Robert Nilsson 0736844710 0725590111
Stockholm Cup 2019/2020 B (Älta IF (4)) Mattias Hedman 086697011 0704005292
Victoria Cup 2019/2020 (Älta IF (1)) Robert Nilsson 0736844710 0725590111
F2004/2001 Div 1 (Älta IF 1) Jonas Österman 0705267798
F2004/2001 Div 2 (Älta IF 2) Jonas Österman 0705267798
P2003 Div 2 (Älta IF 2) Christof Borgström 0738006644
P2004 Div 2 (Älta IF 2) Viktoria Lundqvist 0703417736
F2005 Div 1 (Älta IF 1) Karin Walgeborg 0722436945
P2005 Div 1 (Älta IF 1) Elisabeth Sundborg Werneman 0733972486
P2005 Div 2 (Älta IF 2) Elisabeth Sundborg Werneman 0733972486
P2006 Div 2 (Älta IF 1) Madeleine Drosback Martin 0737472040
P2006 Div 3 (Älta IF 3) Madeleine Drosback Martin 0737472040
P2006 Div 3 (Älta IF 2) Madeleine Drosback Martin 0737472040
F2007 Div 2 (Älta IF 1) Älta IF Kansli
F2007 Div 3 (Älta IF 2) Älta IF Kansli
P2007 Div 2 (Älta IF 1) Pia Vaudan
P2007 Div 3 (Älta IF 2) Pia Vaudan
F2008 Svår (Älta IF vit) Fredrik Westblom
F2008 Medel (Älta IF svart) Fredrik Westblom
F2008 Lätt (Älta IF gul) Fredrik Westblom
P2008 Svår (Älta IF 3) Mattias Erlandsson
P2008 Medel (Älta IF 2) Mattias Erlandsson
P2008 Medel (Älta IF 1) Mattias Erlandsson
F2009 Svår (Älta IF gul) Carl Olebro
F2009 Medel (Älta IF svart) Carl Olebro
P2009 Extra Svår (Älta IF grön) Mattias Hedman 086697011 0704005292
P2009 Svår (Älta IF vit) Christopher Almroth
P2009 Medel (Älta IF svart) Christopher Almroth
P2009 Lätt (Älta IF gul) Christopher Almroth
F2010 Medel (Älta IF vit) Henrik Otterbeck
F2010 Medel (Älta IF svart) Henrik Otterbeck
F2010 Medel (Älta IF gul) Henrik Otterbeck
F2010 Lätt (Älta IF röd) Henrik Otterbeck
P2010 Svår (Älta IF grön) Neslihan Ohlsson
P2010 Medel (Älta IF svart) Neslihan Ohlsson
P2010 Medel (Älta IF gul) Neslihan Ohlsson
P2010 Lätt (Älta IF vit) Neslihan Ohlsson
F2011 (Älta IF vit) Tanja Jakobsson
F2011 (Älta IF svart) Tanja Jakobsson
F2011 (Älta IF gul) Tanja Jakobsson
P2011 (Älta IF 7) Lotta Lundbäck
P2011 (Älta IF 6) Lotta Lundbäck
P2011 (Älta IF 5) Lotta Lundbäck
P2011 (Älta IF 4) Lotta Lundbäck
P2011 (Älta IF 3) Lotta Lundbäck
P2011 (Älta IF 2) Lotta Lundbäck
P2011 (Älta IF 1) Lotta Lundbäck
F2012 (Älta IF vit) Daniel Nettelbladt 0701475643
F2012 (Älta IF svart) Daniel Nettelbladt 0701475643
F2012 (Älta IF gul) Daniel Nettelbladt 0701475643
P2012 (Älta IF 6) Fredrik Laurantzon
P2012 (Älta IF 5) Fredrik Laurantzon
P2012 (Älta IF 4) Fredrik Laurantzon
P2012 (Älta IF 3) Fredrik Laurantzon
P2012 (Älta IF 2) Fredrik Laurantzon
P2012 (Älta IF 1) Fredrik Laurantzon
P2002 kval till P19 (Älta IF 1) Christof Borgström 0738006644
P2004 kval till P17 (Älta IF 1) Viktoria Lundqvist 0703417736