Matcher idag - Stockholms Fotbollförbund

Välj förbund och datum
Landskamper 2017-10-21
Tid Match Resultat Anläggning
F19 EM-kval 1
13:00 (14:00 lokal tid) Sverige - Vitryssland Stadion Albena-1
13:30 (14:30 lokal tid) Tjeckien - Bulgarien Druzhba Stadion

Hela landskampsprogrammet

Matcher 2017-10-21
Tid Match Resultat Anläggning
Kval till div 2 herrar, grupp 2
14:00 Newroz FC - IFK Åmål Sätra BP 1
U19-slutspel
13:00 IF Brommapojkarna - IFK Göteborg Grimsta IP 1
U17-slutspel
14:00 Täby FK - Malmö FF Tibblevallen (Täby SC 2)
U16 Nationell Slutspel
17:00 FC Djursholm (U16) - Lunds BK (U16) Djursholms IP 2
Svenska Spel F19 Norra
15:00 Djurgårdens IF FF - Eskilstuna United DFF Kristinebergs IP 1
Stockholm Cup 2017/2018 B
14:00 Albion FC (6) - Wollmars FF (5) Stadshagens IP 1
14:30 Tunisiska FC (6) - Ingarö IF (4) Ingarö IP 2
15:00 IFK Tumba FK (5) - Järla IF FK (4) Storvretens BP 1
Victoria Cup 2017/2018
14:00 Vendelsö IK (5) - FC Djursholm (2) Vendelsömalmsskolan 1
P18/19- 1A
16:00 Hammarby IF FF 1 - Tensta United IS Mälarhöjdens IP 1
P18/19- 2B
14:00 Sundbybergs IK 2 - Råsunda IS Sundbybergs IP 2
16:00 Vasalunds IF 2 - IFK Lidingö FK Skytteholms IP 3
P18/19- 2C
12:00 IFK Haninge 1 - IF Brommapojkarna 2 Brandbergsplan 1
P18-kval till U19
13:00 Tullinge Triangel Pojkar FK - Värmdö IF Brantbrinks IP 1
18:00 Åkersberga BK - Enskede IK Margretelunds IP 2
P17- 2A
16:00 Ekerö IK 1 - IFK Lidingö FK 2 Träkvistavallen 1
16:00 Åkersberga BK Grön - IFK Viksjö 2 Margretelunds IP 2
P17- 3B
17:45 Boo FF 2 - Rågsveds IF 1 Myrsjö IP 1
P16-kval till U17
14:30 Skogås-Trångsunds FF Blå - Boo FF 1 Nytorps Mosse IP 1
16:00 Jarlabergs IF 1 - Hammarby TFF 1 Nacka IP 2
P16- 1B
14:00 Mälarhöjdens IK Fotboll 1 - Hanvikens SK Mälarhöjdens IP 1
P16- 2A
18:00 Kista SC KFUM 2 - Bele Barkarby FF 1 Ärvinge BP 1
P16- 2B
12:15 Norrtulls SK 1 - Hägersten SK 1 Stadshagens IP 1
P16- 2C
10:15 Enskede IK 2 - Rönninge Salem Fotboll 2 Enskede IP 2
13:00 Nynäshamns IF FK 1 - Segeltorps IF 2 Kvarnängens IP 2
14:30 Tyresö FF 1 - Pappas Pojkar FF 1 Tyresövallen 1
P16- 3A
16:00 IFK Österåker FK 1 - IF Brommapojkarna 3 Åkersberga IP 2
P16- 3C
15:00 Sörskogens IF 2 - Gustavsbergs IF FK 1 Sörskogens BP 1
P15- 1B
10:30 Hammarby IF FF 1 - Djurgårdens IF FF 1 Gubbängens BP 1
12:00 Enskede IK 1 - Årsta FF 1 Enskede IP 2
P15- 1C
12:15 Fittja IF 1 - IFK Lidingö FK 2 Fittja BP 1
P15- 2A
14:30 Ursvik IK 2 - Sollentuna FK 2 Ursviks IP 1
P15- 2B
15:45 Ängby IF 2 - Enskede IK 5 Ängby IP 1
P15- 2C
11:30 Årsta FF 2 - Enskede IK 10 Årstagårdens BP 1
13:30 Bagarmossen Kärrtorp BK 2 - Hanvikens SK Kärrtorps IP 1
P15- 3A
14:00 IFK Vaxholm - Täby FK U2 Vaxö IP 1
14:00 IFK Österåker FK 3 - Kista SC KFUM 1 Åkersberga IP 2
P15- 3B
10:45 Norrtulls SK 1 - Karlbergs BK 1 Stadshagens IP 1
14:30 Ekerö IK 2 - IF Brommapojkarna 6 Träkvistavallen 1
14:35 Djurgårdens IF FF 4 - IFK Viksjö 2 Aspuddens IP 1
P15- 3D
12:00 FOC Farsta 1 - IF Brommapojkarna 4 Farsta IP 1
14:30 Värmdö IF 7 - Enskede IK 7 Ösby BP 1
15:00 Tullinge Triangel Pojkar FK 3 - Älvsjö AIK FF Blå 1 Brantbrinks IP 2
P15- 4A
16:00 Täby United FC - Enebybergs IF 3 Hägernäs IP 2
16:15 Bällsta FF 1 - Djurgårdens IF FF 5 Bällstabergs BP 1
P15- 4B
13:00 IF Brommapojkarna 8 - Göta Traneberg IK 1 Stora Mossens IP 1
15:30 IFK Lidingö FK S - Hässelby SK FF 2 Breviks IP 2
P15- 4D
16:00 Stuvsta IF 2 - Högdalens AIS 1 Stuvsta IP 1
P14- 1A
13:00 IF Brommapojkarna 2 - IFK Österåker FK 1 Grimsta IP 2
P14- 1B
11:45 Djurgårdens IF FF 1 - Boo FF 1 Boovallen 2
14:00 IF Stockholms Fotbollsakademi 2 - Sollentuna FK 2 Kärrdals BP 1
P14- 1C
13:00 Tyresö FF 1 - Huddinge IF 1 Tyresövallen 1
14:30 Stuvsta IF 1 - IFK Haninge 1 Stuvsta IP 1
P14- 2A
18:00 IFK Haninge 5 - IK Frej Täby 2 Brandbergsplan 1
P14- 2B
14:30 IF Brommapojkarna 3 - Kungsängens IF 1 Grimsta IP 2
P14- 2C
13:00 Gustavsbergs IF FK Vit - Djurgårdens IF FF 2 Ösby BP 1
14:30 Sickla IF A - Apollon Solna FK 1 Nacka IP 2
P14- 2D
10:00 Vendelsö IK 2 - IFK Aspudden-Tellus 3 Vendelsömalmsskolan 1
11:00 Tungelsta IF 1 - Hanvikens SK Röd Tungelsta Skola 1
14:15 Enskede IK Gul - Skogås-Trångsunds FF Blå Enskede IP 3
15:30 Älta IF 1 - Hammarby IF FF 3 Älta IP 1
P14- 2E
15:00 Segeltorps IF 1 - Akropolis IF 1 Syd Segeltorps IP 1
16:00 Rönninge Salem Fotboll 1 - Mälarhöjdens IK Fotboll Svart Berga IP 1
P14- 3A
12:30 Runby IF - IFK Österåker FK 2 Vilundavallen 2
14:30 Åkersberga BK Svart - Täby FK 21 Margretelunds IP 2
15:30 Bollstanäs SK 3 - FC Djursholm 3 Bollstanäs IP 1
16:30 Djurgårdens IF FF 5 - Sollentuna FK 11 Åkeshovs BP 1
P14- 3B
11:00 Bromstens IK Vit - Kallhälls FF Bolindervallen 2
12:30 AIK FF 3 - Sundbybergs IK Vit Skytteholms IP 3
P14- 3C
09:30 Mariebergs SK 1 - Djurgårdens IF FF 3 Stadshagens IP 1
11:30 Sollentuna FK 9 - Älvsjö AIK FF Vit 1 Helenelunds IP 1
12:30 IFK Lidingö FK 2 vit - AIK FF 5 Breviks IP 2
P14- 3D
12:30 Boo FF 4 - Enskede IK Blå Boovallen 1
13:00 Ingarö IF - Saltsjöbadens IF 1 Ingarö IP 2
P14- 3E
12:30 Huddinge IF 2 - Segeltorps IF 2 Källbrinks IP 3
13:45 FOC Farsta 1 - Hammarby IF FF 5 Farsta IP 1
P14- 4A
12:30 IFK Vaxholm 1 - Bele Barkarby FF 2 Vaxö IP 1
15:15 Danderyds SK 1 - FC Järfälla 3 Danderyd Arena 1
16:30 IFK Viksjö 3 - Sundbybergs IK Grön Viksjövallen 2
P14- 4B
11:00 Boo FF 3 - Nockebyhovs IF 2 Boovallen 1
12:30 Vasalunds IF A - IFK Lidingö FK C Skytteholms IP 2
13:30 Spånga IS FK 3 - Sollentuna FK 10 Spånga IP 4
13:45 Reymersholms IK 3 - Norrtulls SK 2 Tantolundens BP 1
P14- 4D
10:45 Mälarhöjdens IK Fotboll Vit - IFK Tumba FK Svart Mälarhöjdens IP 1
11:00 Nackdala AIS 1 - Ösmo GIF FK Storvretens BP 1
15:30 Huddinge IF 4 - Älvsjö AIK FF Röd 2 Källbrinks IP 3
P14- 5A
11:30 IFK Österåker FK 3 - IFK Lidingö FK S blå OW (0 - 3) Åkersberga IP 2
14:00 Bollstanäs SK 4 - Ängby IF 1 Bollstanäs IP 1
P14- 5B
11:00 IFK Lidingö FK N - Tyresö FF 3 Breviks IP 2
12:00 Bagarmossen Kärrtorp BK 1 - Norrtulls SK 4 Kärrtorps IP 1
14:30 Högdalens AIS 1 - Reymersholms IK 4 Gubbängens BP 1
P13- 2A
10:15 IK Frej Täby 1 - Täby United FC ES Svart Vikingavallen/Täby IP 2
11:15 Enebybergs IF 1 - IF Brommapojkarna 14 Enebybergs IP 2
13:15 Viggbyholms IK FF Röd - Väsby IK FK 1 Hägernäs IP 2
13:45 IFK Stocksund 2 - Bele Barkarby FF 3 Danderyd Arena 1
P13- 2B
15:00 IFK Viksjö 1 - AIK FF 3 Viksjövallen 2
P13- 2C
10:00 Apollon Solna FK 1 - AIK FF 6 Huvudstafältet 1
10:00 Djurgårdens IF FF 2 - Vasalunds IF 1 Grimsta IP 2
10:00 Sollentuna FK 19 - IF Brommapojkarna 16 Helenelunds IP 1
P13- 2D
11:15 Tyresö FF Gul - AIK FF 4 Tyresövallen 2
14:15 Boo FF 10 - Djurgårdens IF FF 5 Boovallen 2
P13- 2E
10:00 Älvsjö AIK FF Blå - Tyresö FF Röd Älvsjö IP 1
14:00 IFK Haninge 3 - Hammarby IF FF 11 Brandbergsplan 1
17:00 Älta IF 1 - Enskede IK Svart 1 Älta IP 1
P13- 2F
13:30 Tullinge Triangel Pojkar FK 1 - Älvsjö AIK FF Grön Brantbrinks IP 2
P13- 3A
13:15 Täby FK 41 - Rotebro IS FF 1 Näsbydal 1
P13- 3B
10:00 IF Brommapojkarna 9 - Djurgårdens IF FF 11 Ängby IP 1
P13- 3C
11:45 Vasalunds IF S - Spånga IS FK 2 Huvudstafältet 1
12:00 FC Järfälla 2 - Hässelby SK FF 3 Järfällavallen 1
12:30 IF Brommapojkarna 8 - Bro IK Vit Olovslunds BP 1
12:30 Sundbybergs IK Röd - Kungsängens IF 1 Sundbybergs IP 2
P13- 3D
12:45 Ängby IF 3 - IF Brommapojkarna 11 Ängby IP 1
15:30 Ekerö IK 1 - Sundbybergs IK Vit Träkvistavallen 2
16:45 Råsunda IS 1 - Sollentuna FK 9 Huvudstafältet 1
P13- 3E
13:45 IF Brommapojkarna 10 - IFK Lidingö FK C blå Olovslunds BP 1
14:00 Karlbergs BK Röd 3 - AIK FF 5 Långholmens BP 1
P13- 3F
11:30 Hammarby IF FF 9 - IF Brommapojkarna 13 Eriksdals BP 1
13:00 Årsta FF 1 - IFK Lidingö FK 2 vit Årstagårdens BP 1
P13- 3G
12:30 Tyresö FF Blå - Enskede IK Blå 1 Tyresövallen 2
P13- 3H
10:00 Hammarby IF FF 16 - Tungelsta IF 1 Eriksdals BP 1
14:00 Älvsjö AIK FF Vit 2 - Boo FF 4 Älvsjö IP 1
15:30 Enskede IK Röd 2 - Bagarmossen Kärrtorp BK 3:1 Enskede IP 3
P13- 3I
11:00 Enskede IK Svart 2 - Nackdala AIS 1 Enskede IP 3
12:00 IFK Tumba FK 1 - Älvsjö AIK FF Röd 1 Storvretens BP 2
12:00 Tullinge Triangel Pojkar FK 3 - Rönninge Salem Fotboll 1 Brantbrinks IP 2
P13- 3J
11:00 IFK Aspudden-Tellus 1 - Konyaspor Kultur och IF 1 Västberga IP 1
11:15 IF Brommapojkarna 6 - Stuvsta IF 2 Olovslunds BP 1
12:30 Enskede IK Vit 1 - Älvsjö AIK FF Gul Enskede IP 3
P13- 4A
12:45 Djurgårdens IF FF 12 - Sollentuna FK 3 Långholmens BP 1
P13- 4B
09:30 Rotebro IS FF 2 - Djurgårdens IF FF 13 Skinnaråsens IP 2
09:45 Spånga IS FK 3 - IFK Viksjö 2 Spånga IP 4
11:15 Väsby IK FK 2 - IF Brommapojkarna 7 Vilundavallen 2
13:30 Sollentuna FK 11 - Bollstanäs SK 1 Sollentunavallen 2
14:30 IFK Lidingö FK S blå - Sollentuna FK 20 Högsätra BP 1
P13- 4C
11:15 Sundbybergs IK Grön - Bele Barkarby FF 5 Sundbybergs IP 2
P13- 4D
12:00 Värtans IK 1 - Djurgårdens IF FF 3 Åkeshovs BP 1
13:00 Boo FF 6 - Essinge IK 1 Boovallen 2
14:30 Sollentuna FK 6 - IFK Lidingö FK N blå Helenelunds IP 1
P13- 4E
11:30 IFK Lidingö FK S vit - Järla IF FK Vit Högsätra BP 1
13:15 Sickla IF Svart - Boo FF 8 Nacka IP 2
16:35 Djurgårdens IF FF 10 - Ingarö IF Svart Eriksdals BP 1
P13- 4F
16:45 Boo FF 11 - Enskede IK Vit 2 Boovallen 2
P12:9- 8 S
16:15 Skogås-Trångsunds FF Blå 3 - Hanvikens SK Röd Nytorps Mosse IP 1
F16/19- 2B
16:00 IF Brommapojkarna 3 - Stuvsta IF 2 Stora Mossens IP 1
16:15 Segeltorps IF 1 - Djurgårdens IF FF 2 Segeltorps IP 1
F16/19- 3A
15:30 IFK Vaxholm 1 - IF Brommapojkarna 2 Vaxö IP 1
16:00 Karlbergs BK - Enebybergs IF 2 Stadshagens IP 1
F16/19- 3B
11:15 Tyresö FF 3 - IFK Aspudden-Tellus 2 Tyresövallen 1
F15- 2A
10:00 Boo FF 4 - Spånga IS FK 1 Boovallen 2
10:00 Djurgårdens IF FF 2 - Åkersberga BK Aspuddens IP 1
14:30 IF Brommapojkarna 2 - Sollentuna FK 2 Stora Mossens IP 1
F15- 2B
11:30 Skogås-Trångsunds FF Blå - Sätra SK Nytorps Mosse IP 1
13:30 Enskede IK 2 - IF Brommapojkarna 4 Enskede IP 2
18:00 Boo FF 3 - Tyresö FF 1 Tyresövallen 1
F14- 1A
13:45 IFK Solna 1 - Hammarby IF FF 2 Skytteholms IP 2
F14- 3B
09:45 Bollstanäs SK 3 - IF Brommapojkarna 3 Bollstanäs IP 1
13:00 Kungsängens IF 1 - IFK Viksjö 2 Kungsängens IP 3
F13- 1A
11:00 Spånga IS FK 1 - FC Djursholm 1 Spånga IP 4
14:15 Ekerö IK 1 - Täby FK X Träkvistavallen 2
F13- 1B
08:55 Hammarby IF FF 1 - Huddinge IF 1 0 - 6 Eriksdals BP 1
11:15 Älvsjö AIK FF 1 - Enskede IK 1 Älvsjö IP 1
14:00 Huddinge IF 1 - Boo IS Källbrinks IP 3
14:15 AIK FF 3 - Tyresö FF Röd Huvudstafältet 1
15:00 Saltsjö-Boo IF Svart - Viggbyholms IK FF Röd Myrsjö IP 1
F13- 2A
11:00 Sollentuna FK 4 - Åkersberga BK Svart Edsbergs Sportfält 3
11:30 Vallentuna BK DF 2 - IFK Viksjö 2 Vallentuna IP 3
12:00 Täby FK 21 - Enebybergs IF 1 Näsbydal 1
F13- 2B
11:00 Bollstanäs SK - Hässelby SK FF 2 Bollstanäs IP 1
11:30 Bele Barkarby FF 2 - Sollentuna FK 3 Veddestavallen 2
F13- 2D
14:00 Älta IF 2 - Älvsjö AIK FF 2 Älta IP 1
16:30 Saltsjö-Boo IF Vit - Ingarö IF Gul Myrsjö IP 1
F13- 2E
13:00 Skogås-Trångsunds FF Blå - Segeltorps IF 2 Nytorps Mosse IP 1
13:30 Västerhaninge IF Svart - Vendelsö IK 1 Hanvedens IP 2
F13- 3A
14:00 Enebybergs IF 2 - IK Frej Täby Gul Enebybergs IP 2
14:00 Rotebro IS FF 2 - Åkersberga BK Grön Skinnaråsens IP 2
14:45 IF Brommapojkarna 5 - Täby FK 32 Åkeshovs BP 1
15:30 Rotebro IS FF 2 - Bollstanäs SK 2 Skinnaråsens IP 2