Spelprogram - Stockholm Cup 2019/2020 B

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Kvartsfinal
2020-03-29 00:00 150971103 Vinnare i match 150971095 - Vinnare i match 150971096
2020-03-29 00:00 150971104 Vinnare i match 150971097 - Vinnare i match 150971098
2020-03-29 00:00 150971105 Vinnare i match 150971099 - Vinnare i match 150971100
2020-03-29 00:00 150971106 Vinnare i match 150971101 - Vinnare i match 150971102
1/8-final
2020-03-08 00:00 150971095 Vinnare i match 150971079 - Vinnare i match 150971080
2020-03-08 00:00 150971096 Vinnare i match 150971081 - Vinnare i match 150971082
2020-03-08 00:00 150971097 Vinnare i match 150971083 - Vinnare i match 150971084
2020-03-08 00:00 150971098 Vinnare i match 150971085 - Vinnare i match 150971086
2020-03-08 00:00 150971099 Vinnare i match 150971087 - Vinnare i match 150971088
2020-03-08 00:00 150971100 Vinnare i match 150971089 - Vinnare i match 150971090
2020-03-08 00:00 150971101 Vinnare i match 150971091 - Vinnare i match 150971092
2020-03-08 00:00 150971102 Vinnare i match 150971093 - Vinnare i match 150971094
1/16-final
2020-02-23 00:00 150971079 Stockholms IF Midia (6) - Rinkeby United FC (4)
2020-02-23 00:00 150971080 Gamla Norsborg FC (7) - FC Djursholm (5)
2020-02-23 00:00 150971081 Tullinge BK (7) - Erikslunds KF (5)
2020-02-23 00:00 150971082 Grödinge SK (6) - Assyriska United IK (4)
2020-02-23 00:00 150971083 Råsunda IS (6) - Boo FF (4)
2020-02-23 00:00 150971084 Skogås-Trångsunds FF (5) - Rönninge Salem Fotboll (5)
2020-02-23 00:00 150971085 FC Södrasidan (6) - Essinge IK (5)
2020-02-23 00:00 150971086 Åkersberga BK (6) - Högalids IF (5)
2020-02-23 00:00 150971087 Wäsby FC (6) - Norrtulls SK (4)
2020-02-23 00:00 150971088 Rågsveds IF (4) - Råsunda FC (7)
2020-02-23 00:00 150971089 Camdja IKF (7) - Spånga IS FK (4)
2020-02-23 00:00 150971090 Mariebergs SK (5) - Älta IF (4)
2020-02-23 00:00 150971091 Wollmars FF (5) - Olympia Stockholm FF (7)
2020-02-23 00:00 150971092 FC Sampierdarenese (6) - Åkersberga FC (6)
2020-02-23 00:00 150971093 Ultimate Concern IF (7) - Storskogens SK (5)
2020-02-23 00:00 150971094 Åkeshovs IoFK (7) - FK Ekipa (7)
1/32-final
2019-10-18 20:00 150971060 Råsunda IS (6) - Stuvsta IF (5) 5 - 3 Råsunda IP 1
2019-10-19 14:00 150971056 Edessa Syrianska KIF (6) - Wollmars FF (5) 2 - 4 Järfällavallen 2
2019-10-20 16:00 150971074 Grödinge SK (6) - Danderyds SK FF (5) 3 - 2 Broängsplan 1
2019-10-22 20:05 150971075 FC Sampierdarenese (6) - Bromstens IK (6) 4 - 3 Djursholms IP 2
2019-10-23 20:00 150971053 Olympia Stockholm FF (7) - Mälarhöjden-Hägersten FF (5) 2 - 0 Vällingby BP 1
2019-10-23 20:00 150971054 Åkersberga BK (6) - Roslags-Kulla IF (5) 4 - 3 Margretelunds IP 2
2019-10-23 20:00 150971067 FK Ekipa (7) - IK Säbysjön (6) 14 - 13 Farsta IP 1
2019-10-23 20:00 150971073 Ljungbackens IF (6) - Norrtulls SK (4) 3 - 9 Stadshagens IP 1
2019-10-23 20:00 150971077 Åkersberga FC (6) - Reymersholms IK (4) 8 - 3 Röllingby 1
2019-10-23 20:05 150971070 FC Djursholm (5) - FC Brandbergen (5) 3 - 1 Djursholms IP 2
2019-10-24 19:45 150971065 IFK Viksjö (5) - Rågsveds IF (4) 3 - 4 Viksjövallen 2
2019-10-24 20:00 150971064 Åkeshovs IoFK (7) - Segeltorps IF (4) 10 - 9 e.s. Åkeshovs BP 1
2019-10-24 20:00 150971076 Kallhälls FF (7) - Rönninge Salem Fotboll (5) 2 - 5 Bolindervallen 2
2019-10-25 20:00 150971066 Stockholms IF Midia (6) - Polonia Falcons FF (6) 4 - 2 Ärvinge BP 1
2019-10-25 20:00 150971071 Råsunda FC (7) - Apollon Solna FK (6) 4 - 2 Skytteholms IP 3
2019-10-26 14:00 150971068 Camdja IKF (7) - Bele Barkarby FF (4) 4 - 0 Mälarhöjdens IP 1
2019-10-27 13:00 150971057 IFK Lidingö FC (7) - FC Södrasidan (6) 1 - 2 Lidingövallen 2
2019-10-27 14:00 150971052 Gamla Norsborg FC (7) - Hallonbergen IF (4) 4 - 1 Kärsby IP 1
2019-10-29 20:00 150971062 BK Fyren (7) - Essinge IK (5) 5 - 8 Mälarhöjdens IP 1
2019-10-30 19:00 150971063 Hammarby TFF (5) - Älta IF (4) 3 - 4 Hammarby IP 1
2019-10-30 20:00 150971072 Stureby SK (6) - Erikslunds KF (5) 3 - 4 Enskede IP 3
2019-10-31 19:30 150971059 Storskogens SK (5) - Spårvägens FF (4) 5 - 0 Sundbybergs IP 2
2019-11-01 20:00 150971058 BK Yardies (7) - Högalids IF (5) 6 - 7 Tantolundens BP 1
2019-11-04 19:00 150971069 Ursvik IK (6) - Wäsby FC (6) 1 - 3 Sundbybergs IP 2
2019-11-04 20:00 150971050 Ultimate Concern IF (7) - Bollmora Internacional IKF (6) Avbr. Norrvikens IP 1
2019-11-04 20:00 150971061 Marockanska FC (7) - Mariebergs SK (5) 6 - 7 Brunna IP 2
2019-11-09 15:00 150971051 Tullinge BK (7) - Bollstanäs SK (4) 3 - 2 Brantbrinks IP 1
2019-11-11 20:00 150971055 Skogås-Trångsunds FF (5) - Enebybergs IF (4) 4 - 0 Nytorps Mosse IP 1
2019-11-16 14:00 150971078 Ingarö IF (5) - Rinkeby United FC (4) 5 - 6 e.s. Ösby BP 1
1/64-final
2019-10-09 20:00 150971003 Oranje FK (7) - Hallonbergen IF (4) 6 - 7 Essinge IP 1
2019-10-10 20:00 150971031 Erikslunds KF (5) - Långholmen FC (4) 5 - 3 Erikslund 1
2019-10-10 20:05 150971049 FC Sampierdarenese (6) - FC of Hässelby (6) 3 - 0 Djursholms IP 2
2019-10-10 20:15 150971026 AIF Kista (7) - IK Säbysjön (6) 1 - 4 Tallbohovs IP 1
2019-10-10 20:30 150971009 Upplands-Bro United FK (7) - Wollmars FF (5) 2 - 3 Kungsängens IP 3
2019-10-11 20:00 150971005 Dynamo Täby FC (7) - Stockholms IF Midia (6) 1 - 2 Hägernäs IP 2
2019-10-12 12:00 150971024 Råsunda FC (7) - IF Söderkamraterna (7) 4 - 3 Skytteholms IP 3
2019-10-12 14:30 150971022 Idrottsgatans BK (6) - Polonia Falcons FF (6) 0 - 2 Danderydsvallen 2
2019-10-12 16:00 150971007 Olympia Stockholm FF (7) - Nacka United FF (6) WO (3 - 0) Vällingby BP 1
2019-10-13 14:00 150971046 Gamla Norsborg FC (7) - FC Iliria Stockholm (5) 5 - 3 Alby BP 1
2019-10-13 16:00 150971008 Skogås-Trångsunds FF (5) - Kista SC (4) 9 - 8 e.s. Nytorps Mosse IP 1
2019-10-13 16:00 150971010 Svensk-Palestinska FF (5) - Norrtulls SK (4) 4 - 5 Sätra BP 1
2019-10-13 16:00 150971015 Ultimate Concern IF (7) - Tudor Arms FC (6) 4 - 2 Norrvikens IP 2 Hall
2019-10-13 16:00 150971042 Solberga BK (7) - Grödinge SK (6) 0 - 13 Solberga BP 1
2019-10-13 16:00 150971047 FC Södrasidan (6) - Handelskamraternas IS (6) 3 - 2 Bredängs BP 1
2019-10-13 18:00 150971012 IFK Lidingö FC (7) - Konyaspor Kultur och IF (4) 5 - 4 Breviks IP 2
2019-10-13 18:00 150971014 Örby IS (6) - Roslags-Kulla IF (5) 2 - 3 Solberga BP 1
2019-10-13 18:00 150971020 BK Fyren (7) - Nynäshamns IF FK (6) 3 - 2 Mälarhöjdens IP 1
2019-10-13 18:00 150971037 FC Björnligan (7) - Bromstens IK (6) 0 - 8 Hammarbyhöjdens BP 1
2019-10-13 20:00 150971036 FC Tolkarna (7) - Stuvsta IF (5) 1 - 8 Stadshagens IP 1
2019-10-14 19:00 150971025 Mälarhöjden-Hägersten FF (5) - Viggbyholms IK FF (4) 5 - 3 e.s. Hägerstensåsens BP 1
2019-10-14 20:00 150971002 Åkeshovs IoFK (7) - IFK Stockholm FK (4) 4 - 3 Åkeshovs BP 1
2019-10-14 20:00 150971011 Kronobergs BK (7) - Reymersholms IK (4) 4 - 13 Essinge IP 1
2019-10-14 20:00 150971021 FK Ekipa (7) - Hässelby SK FF (4) 6 - 0 Farsta IP 1
2019-10-14 20:00 150971027 Högalids IF (5) - Älvsjö AIK FF (4) 3 - 2 Tantolundens BP 1
2019-10-14 20:00 150971029 IF Lokomotiv Blackeberg (6) - Hammarby TFF (5) 4 - 5 Stora Mossens IP 1
2019-10-14 20:00 150971032 Marockanska FC (7) - Som United FF (4) 5 - 3 Brunna IP 2
2019-10-14 20:00 150971041 Åkersberga FC (6) - Bondegatans Bajare FF (6) 11 - 1 Röllingby 1
2019-10-14 20:00 150971045 AK Stockholmsatleterna (7) - Camdja IKF (7) 1 - 6 Östermalms IP 1
2019-10-16 19:00 150971043 Sundbyberg FC (7) - Storskogens SK (5) 4 - 12 Örvallen 1
2019-10-16 20:00 150971001 IFK Bergshamra (7) - Åkersberga BK (6) 1 - 2 Margretelunds IP 2
2019-10-16 20:00 150971004 Gimonäs FC (5) - FC Djursholm (5) 1 - 4 Stora Mossens IP 1
2019-10-16 20:00 150971006 Järla IF FK (4) - Enebybergs IF (4) 2 - 3 Nacka IP 2
2019-10-16 20:00 150971023 Sörskogens IF (7) - Segeltorps IF (4) 3 - 9 Stuvsta IP 1
2019-10-16 20:00 150971028 Tullinge BK (7) - Bagarmossen Kärrtorp BK (4) 6 - 5 Brantbrinks IP 1
2019-10-16 20:00 150971033 IFK Tumba FK (4) - Älta IF (4) 1 - 2 Storvretens BP 1
2019-10-16 20:00 150971034 BK Gömmaren (7) - IFK Viksjö (5) 7 - 9 Källbrinks IP 3
2019-10-16 20:15 150971019 IFK Lidingö BK (5) - Bollstanäs SK (4) 6 - 7 e.s. Lidingövallen 2
2019-10-17 20:00 150971013 BK Yardies (7) - Tungelsta IF (4) 8 - 1 Tantolundens BP 1
2019-10-17 20:00 150971018 Ljungbackens IF (6) - FC Järfälla (4) 3 - 1 Östermalms IP 1
2019-10-17 20:00 150971030 Fullersta FK (6) - Mariebergs SK (5) 1 - 12 Källbrinks IP 3
2019-10-17 20:00 150971039 Suryoye Botkyrka KIF (7) - Ingarö IF (5) 3 - 4 Storvretens BP 1
2019-10-17 20:00 150971048 BK Gamla Karlbergare (5) - Rågsveds IF (4) 2 - 13 Stadshagens IP 1
2019-10-18 19:00 150971040 Cassi FF (6) - Bele Barkarby FF (4) 3 - 8 Essinge IP 1
2019-10-18 20:00 150971038 Boo SK (7) - Rinkeby United FC (4) 2 - 5 Myrsjö IP 1
2019-10-18 20:00 150971044 FC Söderort (7) - Wäsby FC (6) 6 - 12 Hägerstensåsens BP 1
2019-10-20 14:00 150971016 Ursvik IK (6) - Ösmo GIF FK (5) 2 - 0 Örvallen 1
2019-10-20 18:00 150971035 Bollmora Internacional IKF (6) - Vendelsö IK (4) 5 - 4 Trollbäckens IP 2
2019-10-20 19:30 150971017 Stureby SK (6) - Enskede FF (6) 5 - 3 Enskede IP 2