Tabell och resultat - P18-kval till U19

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-10-13 18:00 Älvsjö AIK FF 1 - IFK Österåker FK 1 10 - 1 Älvsjö IP 1
2019-10-13 18:00 Akropolis IF - IFK Haninge 1 - 7 Spånga IP 4
2019-10-13 16:00 Spårvägens FF 1 - Enskede IK 1 2 - 1 Skarpnäcks SF 3
2019-10-13 16:00 IFK Stocksund 1 - IFK Aspudden-Tellus 1 8 - 4 Danderyd Arena 1
2019-10-13 14:00 Värmdö IF - Bollstanäs SK 1 2 - 0 Värmdövallen 1
2019-10-13 14:00 Vallentuna BK 1 - Brommapojkarna DFF 1 0 - 5 Vallentuna IP 2
2019-10-13 14:00 Tyresö FF - Ekerö IK 13 - 0 Tyresövallen 1
2019-10-12 18:00 Rönninge Salem Fotboll 1 - FC Järfälla 3 - 2 Berga IP 1
2019-10-12 16:00 Viggbyholms IK FF - Boo FF 1 3 - 3 Hägernäs IP 2
2019-10-12 15:00 Rotebro IS FF 1 - FK Bromma 1 2 - 3 Skinnaråsens IP 1
2019-10-12 15:00 IFK Österåker FK 1 - Hanvikens SK 1 2 - 4 Åkersberga IP 2
2019-10-12 14:00 Karlbergs BK - Hammarby TFF 1 2 - 7 Stadshagens IP 1
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Hammarby TFF 1 25 21 0 4 118-51 67 63 12 11 0 1 65-17 48 33 13 10 0 3 53-34 19 30
Brommapojkarna DFF 1 24 19 3 2 125-40 85 60 11 9 2 0 62-14 48 29 13 10 1 2 63-26 37 31
Tyresö FF 24 19 1 4 100-38 62 58 13 10 1 2 61-17 44 31 11 9 0 2 39-21 18 27
Älvsjö AIK FF 1 24 17 2 5 100-44 56 53 12 8 2 2 55-27 28 26 12 9 0 3 45-17 28 27
Ängby IF 1 23 16 5 2 72-34 38 53 11 8 2 1 31-10 21 26 12 8 3 1 41-24 17 27
IFK Stocksund 1 23 17 0 6 109-59 50 51 13 9 0 4 67-33 34 27 10 8 0 2 42-26 16 24
Vallentuna BK 1 24 15 1 8 79-53 26 46 12 7 0 5 37-26 11 21 12 8 1 3 42-27 15 25
Hanvikens SK 1 24 14 3 7 107-66 41 45 12 7 0 5 48-40 8 21 12 7 3 2 59-26 33 24
Värmdö IF 24 15 0 9 74-44 30 45 13 8 0 5 44-30 14 24 11 7 0 4 30-14 16 21
Enskede IK 1 24 12 3 9 78-58 20 39 11 5 2 4 38-27 11 17 13 7 1 5 40-31 9 22
Älta IF 1 24 12 3 9 66-64 2 39 13 7 1 5 38-36 2 22 11 5 2 4 28-28 0 17
IFK Haninge 24 12 1 11 75-64 11 37 12 4 0 8 32-37 -5 12 12 8 1 3 43-27 16 25
Boo FF 1 23 11 4 8 59-51 8 37 11 5 2 4 28-22 6 17 12 6 2 4 31-29 2 20
Karlbergs BK 24 11 1 12 60-63 -3 34 12 5 1 6 30-35 -5 16 12 6 0 6 30-28 2 18
Spårvägens FF 1 23 11 1 11 48-69 -21 34 13 6 0 7 28-46 -18 18 10 5 1 4 20-23 -3 16
FK Bromma 1 24 10 1 13 64-68 -4 31 11 6 1 4 36-28 8 19 13 4 0 9 28-40 -12 12
Ekerö IK 24 8 0 16 31-62 -31 24 12 6 0 6 21-19 2 18 12 2 0 10 10-43 -33 6
Viggbyholms IK FF 24 5 7 12 62-80 -18 22 12 3 4 5 30-32 -2 13 12 2 3 7 32-48 -16 9
IFK Aspudden-Tellus 1 24 6 4 14 54-86 -32 22 11 3 3 5 26-35 -9 12 13 3 1 9 28-51 -23 10
Bollstanäs SK 1 24 6 2 16 60-99 -39 20 11 3 2 6 35-39 -4 11 13 3 0 10 25-60 -35 9
Akropolis IF 25 6 2 17 64-142 -78 20 12 3 1 8 35-60 -25 10 13 3 1 9 29-82 -53 10
Rönninge Salem Fotboll 1 24 5 3 16 48-96 -48 18 13 4 2 7 32-41 -9 14 11 1 1 9 16-55 -39 4
IFK Österåker FK 1 24 5 2 17 45-100 -55 17 12 3 1 8 22-32 -10 10 12 2 1 9 23-68 -45 7
FC Järfälla 24 3 4 17 44-77 -33 13 12 2 1 9 23-36 -13 7 12 1 3 8 21-41 -20 6
Rotebro IS FF 1 24 4 1 19 45-114 -69 13 12 2 0 10 26-52 -26 6 12 2 1 9 19-62 -43 7
FoC Farsta FF 24 3 2 19 37-102 -65 11 12 1 0 11 20-63 -43 3 12 2 2 8 17-39 -22 8
IFK Sollentuna P18 Utgått
Länk FC Utgått
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-10-16 19:30 Boo FF 1 - Värmdö IF Boovallen 1
2019-10-16 20:00 Ängby IF 1 - IFK Stocksund 1 Ängby IP 1
2019-10-16 20:15 Bollstanäs SK 1 - Älta IF 1 Bollstanäs IP 1
2019-10-18 19:00 Spårvägens FF 1 - Boo FF 1 Skarpnäcks SF 3
2019-10-19 14:00 FoC Farsta FF - Rotebro IS FF 1 Farsta IP 1
2019-10-19 14:00 Enskede IK 1 - Tyresö FF Enskede IP 2
2019-10-19 14:00 Ekerö IK - Vallentuna BK 1 Träkvistavallen 1
2019-10-19 15:00 IFK Haninge - IFK Stocksund 1 Torvalla IP 1
2019-10-19 16:00 IFK Aspudden-Tellus 1 - IFK Österåker FK 1 Aspuddens IP 1
2019-10-19 16:30 Brommapojkarna DFF 1 - Viggbyholms IK FF Grimsta IP 2
2019-10-20 12:00 Hanvikens SK 1 - Karlbergs BK Trollbäckens IP 2
2019-10-20 16:00 FK Bromma 1 - Rönninge Salem Fotboll 1 Ängby Södra BP 1